Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do BUDAPESZTU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BUDAPESZTU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BUDAPESZTU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BUDAPESZTU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Budapeszt jest stolicą i największym miastem Węgier. Jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast Europy Środkowej, położone po obu stronach Dunaju, W granicach miasta na Dunaju znajduje się szereg wysp m.in. Wyspa Małgorzaty, Csepel a między nimi Góra Gelerta. Miasto posiada kilkadziesiąt eksploatowanych źródeł mineralnych. Jest wielkim ośrodkiem przemysłowym, handlowo-finansowym, węzłem komunikacyjnym o znaczeniu międzynarodowym. Liczy 1,7mln mieszkańców. Jest także ważnym ośrodkiem kultury i nauki oraz centrum turystycznym i uzdrowiskowym. Budapeszt powstał z połączenia trzech miast: Budy i Obudy, położonych na prawym brzegu Dunaju i Pesztu na lewym. Komunikację pomiędzy Budą a Pesztem znacznie ułatwia metro.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, jakie oferuje Budapeszt turystom, należą do nich zabytki, muzea, kąpieliska i wody mineralne, parki, popularne zoo, lunapark itd. Najstarsze zabytki znajdują się w Budzie, dawnej stolicy Węgier. Na Wzgórzu Zamkowym nad Dunajem rozpościera się imponująca bryła Zamku Królewskiego, wybudowanego przez Habsburgów w barokowym stylu. Obecnie zamek jest siedzibą licznych muzeów, w tym Muzeum Historycznego. Położone na zachód Wzgórze Gellerta z cytadelą z poł. XIXw i Pomnikiem Zwycięstwa jest wspaniałym miejscem do podziwiania panoramy Budapesztu. Cytadela razem ze Wzgórzem Zamkowym i promenadami nad Dunajem wpisane zostały na listę dziedzictwa UNESCO. Równie przepiękny widok rozpościera się z Baszt Rybackich z początku XXw .Pięć baszt połączonych tarasami i arkadami wpisanych jest też na listę UNESCO. Zwiedzając Starówkę nie sposób nie dostrzec smukłej wieży kościoła NMP, bardziej znanego jako Kościół Macieja, Po ciężkich zniszczeniach w poprzednich wiekach , odbudowany w stylu neogotyckim w XIXw. był miejscem ostatniej koronacji królewskiej na Węgrzech w 1916r. Urokliwe uliczki Starego Miasta zachęcają do spacerów i w dzień i w nocy. Budapeszt nie bez powodu bywa nazywany Paryżem Wschodu, gdyż i tam i tu nocą miasto ożywia się niezliczonymi knajpkami, pubami, dyskotekami i nocnymi klubami. Na drugi, lewy brzeg Dunaju do Pesztu można dostać się przez słynny Most Łańcuchowy z poł. XIXw , pierwszy kamienny most na Dunaju w granicach ówczesnych Węgier. Mieszczą się tu reprezentacyjne gmachy instytucji, muzea, teatry, parki. Nad Dunajem imponuje swoją fasadą gmach Parlamentu, zbudowany w stylu neogotyckim. Wysokość kopuły sięga 96m, czyniąc z Parlamentu jeden z najwyższych budynków na Węgrzech.

W jego wnętrzach przechowywana jest największy skarb a zarazem relikwia narodu węgierskiego- korona św.Stefana. Św. Stefanowi poświęcona jest też jest też największa świątynia Budapesztu-Bazylika św. Stefana z potężną kopułą sięgającą 96m , zbudowana w stylu neoklasycystycznym w XIXw. Miłośnicy malarstwa koniecznie muszą zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych położone przy Placu Bohaterów, by podziwiać m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Goi, El Greko. Jedną z najnowszych atrakcji przyrodniczych jest Oceanarium-Tropicarium położone na terenie Budy. Można się przenieść do amazońskiego lasu lub odbyć spacer szklanym tunelem pod basenem z rekinami. Natomiast na Wyspie Małgorzaty znajduje się cały kompleks obiektów rekreacyjnych. Budapeszt ma status uzdrowiska, dzięki cieplicom, które wykorzystywali już Rzymianie. Po Rzymianach pozostały ruiny wielkiego miasta Aquincum z I w.n.e. Było to najdalej na pn-wsch wysunięte miasto Imperium Rzymskiego. Z kolei po najeźdźcach tureckich pozostały łaźnie i mauzoleum derwisza Gula Baby.
BUDAPESZT lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BUDAPESZTU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERLIN
z: BUDAPESZT
40 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: BUDAPESZT
75 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: BUDAPESZT
81 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: BUDAPESZT
85 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: BUDAPESZT
95 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BUDAPESZT
103 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: BUDAPESZT
111 zł
już od
zobacz
TIRGU MURES
z: BUDAPESZT
111 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: BUDAPESZT
115 zł
już od
zobacz