Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do NEAPOLU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do NEAPOLU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do NEAPOLU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do NEAPOLU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Neapol jest miastem położonym we Włoszech, w regionie Kampania, którego jest stolicą. Liczba mieszkańców sięga niemal miliona i plasuje go na liście trzeciego najbardziej zaludnionego miasta we Włoszech. Neapol należy do jednego z najstarszych miast na świecie. Założone zostało przez Greków ok. VII wieku p.n.e. Rezydowali w nim książęta i królowie, stanowił główne centrum kultury. Bogata historia i wiążące się z nią zabytki i architektura zagwarantowały mu pozycję na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Większość najbardziej znaczących budynków powstała w epoce średniowiecza, renesansu oraz baroku. Znajduje się tu niezliczona ilość kościołów, pałaców i zamków, placów z fontannami i piękną roślinnością. Wycieczkę czas zacząć od placu Pizza del Plebiscito, w pobliżu którego znajduje się Pałac Królewski, najstarsza i największa opera we Włoszech - Teatro di San Carlo oraz Galleria Umberto.

Obowiązkowe trzeba zobaczyć zamki: średniowieczny Castel Nuovo oraz Castel dell Ovo, w którym mieści się Muzeum Prehistorii. Miasto o tak bogatej historii ma też wiele muzeów. Do najważniejszych zalicza się Narodowe Muzeum Archeologiczne, gdzie znajdują się zachowane obiekty z Pompejów i Herkulanum oraz Museo di Capodimonte, mogące poszczycić się kolekcją obrazów od XIII w aż do XVIII w. W Neapolu czołową pozycję zajmuje religia, co znajduje odzwierciedlenie w liczbie kościołów przekraczającej 400. Kościołem archidiecezjalnym jest katedra Cathedrale di San Gennaro (zwana również Duomo), innymi ważnymi kościołami są Santa Chiara, Gesu Nuovo oraz San Domenico Maggiore. Z Katedrą związana jest najważniejsza tradycja corocznych pielgrzymek, by zobaczyć cud św. Januarego, patrona miasta. Od ponad 1700 lat dnia 19. września wysuszona krew świętego, zamknięta w szklanej ampułce, zmienia się w postać płynną. Kościołami, które jednocześnie spełniają funkcje galerii, są manierystyczny Piomonte di Pieta' w Palazzo Parafa oraz Pio Monte della Misericordia. Oprócz bogactwa kulturowego, pięknych parków i krajobrazów i wspaniałej kuchni, Neapol oferuje zwiedzanie podziemnych korytarzy w Napoli Sotteranea oraz katakumb rzymskich na wzgórzu Capodimonte (Catacombe di San Gennaro).
NEAPOL lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do NEAPOLU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
TREVISO
z: NEAPOL
63 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: NEAPOL
65 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: NEAPOL
89 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: NEAPOL
102 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: NEAPOL
102 zł
już od
zobacz
WENECJA
z: NEAPOL
103 zł
już od
zobacz
MANCHESTER
z: NEAPOL
103 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: NEAPOL
107 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: NEAPOL
108 zł
już od
zobacz