Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do PALERMO

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PALERMO zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PALERMO zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PALERMO nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Palermo jest stolicą Sycylii, położoną w północno- zachodniej części wyspy. Leży nad zatoką Palermo nad morzem Tyrreńskim. Zamieszkałe jest przez ok. 855,300 ludności. Mieszkańcy mówią po włosku, a także w sycylijskim dialekcie. Miasto założyli Fenicjanie, cieszy się bogatą tradycją. Palermo zachwyca swoją historią, kulturą oraz architekturą. W Palermo tworzyli artyści i architekci wywodzący się z różnych kręgów kulturowych, dlatego też obserwujemy tu wyjątkowy styl architektoniczny, który jest mieszanką arabesek, romańskiej zabudowy i bizantyjskich mozaik. Palermo kojarzy się również z bohaterem narodowym Giuseppe Garibaldim, dzięki któremu doszło do zjednoczenia Włoch. Palermo ma też swoją niezbyt chlubną kartę, słynie z sycylijskiej mafii Cosa Nostra. Miasto słynie również ze swoich winnic, które zdobywają coraz większe uznanie na świecie. Nie można pominąć również wspaniałej kuchni, która stanowi atrakcję dla turystów spragnionych nowych smaków.

W zabudowie zwracają uwagę budynki z czerwonej cegły, co jest pozostałością po wpływach arabskich. Przykładem jest chociażby kościół San Giovanni degli Eremiti. Do głównych zabytków należy zaliczyć Katedrę w Palermo, uroczy kościół z bizantyjskimi mozaikami La Martorana, znajdujący się przy słynnym skrzyżowaniu Quattro Canti oraz Kościół Santa Maria dell Ammiraglio. Przykładem zachwycającego sycylijskiego baroku jest Kościół San Giuseppe dei Teatini oraz wzniesiony przez Jezuitów Chiesa del Gesu. W Palermo jest ciekawe Muzeum Archeologiczne oraz słynne Katakumby Kapucynów. Warto zwiedzić również pałace. Do jednego z najpiękniejszych należy Palazzo dei Normanni, zbudowany jako arabska forteca oraz Palazzo Abatellis, gdzie mieści się Galeria Regionalna. Budynek został wzniesiony pod koniec XV wieku dla prefekta miasta Francesco Abatellisa. Z XII wieku wywodzą się też zamki Zisa i Cuba, gdzie obecnie mieści się islamskie muzeum. Propozycją dla koneserów sztuki będzie odwiedzenie Teatro Massimo z 1897 roku, który jest największą operą we Włoszech i trzecią co do wielkości w Europie.
PALERMO lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do PALERMO jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERGAMO
z: PALERMO
89 zł
już od
zobacz
RZYM
z: PALERMO
97 zł
już od
zobacz
MEMMINGEN
z: PALERMO
102 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: PALERMO
111 zł
już od
zobacz
MEDIOLAN
z: PALERMO
120 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: PALERMO
130 zł
już od
zobacz
NEAPOL
z: PALERMO
142 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: PALERMO
152 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: PALERMO
162 zł
już od
zobacz