Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do RZYMU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do RZYMU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do RZYMU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do RZYMU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Rzym jest stolicą Włoch, położoną w środkowej części Półwyspu Apenińskiego, na pagórkowatej równinie, po obu brzegach meandrującej rzeki Tyber, 27km od jej ujścia do Morza Tyrreńskiego. Jedno z najstarszych miast w kraju, założone wg legendy w 753r p.n.e. Stolica potężnego Imperium Rzymskiego. Stolica państwa kościelnego. Dziś funkcję tę pełni Watykan, będący enklawą na terenie Rzymu. Rzym jest wielkim centrum administracyjnym, finansowym, usługowym turystycznym, kulturalnym i religijnym. Jedno z największych na świecie miast-muzeów z wykopaliskami, jest rzadkim przykładem nakładania się budownictwa wielu epok od starożytności do czasów współczesnych. Wg porzekadła wszystkie drogi prowadzą do Rzymu- miasto jest wielkim węzłem komunikacji kolejowej, drogowej, lotniczej (2 międzynarodowe porty lotnicze), posiada również port morski. Mieszczą się tu znane instytucje międzynarodowe jak FAO, FAD, centrale wielkich banków. Miasto było gospodarzem igrzysk olimpijskich w 1960r.

Rzym liczy ponad 2,7 mln mieszkańców, a z aglomeracją 3,8 mln.. Zwiedzanie Rzymu można rozpocząć od najstarszych jego zabytków, które są jednocześnie jego symbolami: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, termy Dioklecjana i Karakalli, Grobowiec Hadriana, łuki triumfalne i wiele innych. Ogromne wrażenie robi Koloseum, czyli amfiteatr o owalnym kształcie, posiadający oprócz areny i miejsc dla widzów (nawet do 70 tys.) galerie komunikacyjne, system podziemnych korytarzy,80 numerowanych wejść. W budowli były szatnie, pomieszczenia dla gladiatorów, natryski, klatki dla zwierząt. Oglądanie walk gladiatorów było ulubioną rozrywka Rzymian wszystkich stanów. Od XVIIIw Koloseum uznane za miejsce męczeństwa chrześcijan. Od tamtych czasów w Wielki Piątek odbywa się droga krzyżowa pod przewodnictwem papieża. Z Koloseum niedaleko do Forum Romanum, czyli najstarszego placu w Rzymie, wokół którego koncentrowało się życie polityczne, religijne i towarzyskie starożytnego miasta. Dziś pozostały ruiny dawnych, wspaniałych budowli: świątyń poświęconych bogom i cesarzom, bazylik (Makscencjusza i Konstantyna, Julia, Emiliana), łuków triumfalnych (Tytusa, Augusta, Tyberiusza ).Pomimo, iż są ruinami pozwalają wyobrazić sobie potęgę i splendor Rzymu cesarzy. Jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, zachowanego prawie w nie zmienionym stanie jest Panteon, zbudowany jako świątynia wszystkich bogów, dziś mieści się kościół pw Santa Maria ad Martyres, z grobowcem Rafaela. Nie sposób wymienić wszystkich wartych zobaczenia kościołów, pałaców, obelisków, fontann, mostów, placów, muzeów, galerii. Zatrzymamy się tylko nad tymi, które znane są szeroko w świecie, często były tłem powieści , filmów, wierszy. Bardzo często turyści zwiedzanie Rzymu zaczynają od Bazyliki św. Piotra, największej świątyni chrześcijańskiej świata. Tu spoczywa pierwszy papież św. Piotr. W majestatycznym wnętrzu podziwiać można arcydzieła renesansu i baroku m.in. Pietę , cudowną rzeźbę dłuta Michała Anioła. Spod pędzla tego samego artysty wyszły freski Sąd Ostateczny i Stworzenie świata w Kaplicy Sykstyńskiej, znajdującej się obok bazyliki. W grotach watykańskich spotkać można wielu Polaków, bo tu spoczywa papież Jan Paweł II. Pieszo można się udać nad Tybr do Zamku św. Anioła (Mauzoleum Hadriana), by podziwiać tę kolistą budowlę trwającą tak ponad 1800 lat.

Po drugiej stronie Tybru na turystę czekają setki zabytkowych obiektów. Zanim zobaczy się choć małą ich część, warto odwiedzić uroczy Plac Navona i odpocząć wśród trzech barokowych fontann. Najokazalszą jest Fontanna 4 rzek dzieło wielkiego Berniniego , przedstawiająca alegorię Nilu, LaPlaty, Gangesu i Dunaju. Nad postaciami króluje egipski obelisk. Cieszą oczy też Fontanna Maura i Neptuna. Nie są to jednak najsławniejsze fontanny rzymskie, bowiem palmę pierwszeństwa dzierży Fontanna di Trevi, czyli fontanna obietnic. Zbudowana w XVIIw na zamówienie papieża Klemensa XII, przedstawia Neptuna i dwa trytony. Spod fontanny pieszo można dostać się na Plac Hiszpański, by podziwiać słynne Hiszpańskie Schody z kościołem Św. Trójcy na szczycie. Co roku odbywają się na nich pokazy mody ,ale najpiękniej wyglądają wiosną , ozdobione kwiatami podczas festiwalu kwiatów.
Koniecznie zobaczyć trzeba Kapitol, najważniejsze wzgórze w Rzymie, od starożytności symbol miasta, a szczególnie zwiedzić Muzeum Kapitolińskie. Zmęczonemu natłokiem wrażeń miasto oferuje relaks na łonie natury np. w pięknym parku Villa Borghese położonym
w centrum.
RZYM lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do RZYMU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERGAMO
z: RZYM
165 zł
już od
zobacz
WERONA
z: RZYM
184 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: RZYM
213 zł
już od
zobacz
MEDIOLAN
z: RZYM
214 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: RZYM
216 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: RZYM
217 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: RZYM
222 zł
już od
zobacz
MEDIOLAN
z: RZYM
232 zł
już od
zobacz
LAMEZIA TERME
z: RZYM
236 zł
już od
zobacz