Tanie Loty do HELSINEK

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do HELSINEK zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do HELSINEK zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do HELSINEK nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Helsinki są stolicą Finlandii, położoną na półwyspie nad Zatoką Fińską na południu kraju. Główny ośrodek administracji, przemysłu, nauki i kultury. Jest ważnym portem handlowym i pasażerskim oraz węzłem komunikacyjnym. Miejsce ważnych konferencji międzynarodowych. Liczy 585 tys. Mieszkańców, a razem z aglomeracją 1,3 mln. Jednym z najciekawszych obiektów turystycznych jest Twierdza Suomenlinna z 1768r, zwana Twierdzą Finlandii, położona na kilku wysepkach, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz znajdują się muzea, a wokół murów tereny zielone - ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Helsinek. Na jednej z wysepek stoi kościół, pełniący też funkcję latarni morskiej. Najstarsze budynki z XVI- XVII wieku ocalałe po pożarze w 1812r można zobaczyć w dzielnicy Kruununhaka. Reprezentacyjnym placem Helsinek i jego centrum jest Plac Senacki ( Senaatintori) z pomnikiem cara Rosji Aleksandra II .

Najbardziej wyróżnia się neoklasycystyczna, bogato rzeźbiona Katedra Luterańska, do której wiodą wysokie monumentalne schody. Naprzeciw katedry znajduje się muzeum XVIII-wiecznych Helsinek w najstarszym ceglanym budynku w mieście. Wokół placu rozmieściły się reprezentacyjne gmachy: Pałac Rządu, Uniwersytet Helsiński założony w 1828r a obok Biblioteka Uniwersytecka Helsinek W Helsinkach zachowało się sporo śladów po rosyjskim panowaniu. Do nich należą: Kamień Carowej (najstarszy pomnik z 1835r dla upamiętnienia wizyty cara Mikołaja I i carowej Aleksandry), Sobór Uspienski z 1868r ( cerkiew prawosławna obrządku rosyjskiego). Oba te obiekty znajdują się na placu Targowym( Kauppatori). Do placu oprócz cerkwi przylegają: neoklasycystyczny budynek ratusza i pałac prezydencki wybudowany tym samym stylu. Jednym z ciekawszych obiektów sakralnych jest współczesny Kościół na Skale. Świątynia została wykuta została wewnątrz granitowej skały.

Warto zobaczyć budynek Teatru z 1882r, Szklany Pałac Lasipalasti, Obserwatorium astronomiczne z 1825r. Helsinki posiadają liczne muzea, z których warto odwiedzić: Muzeum Narodowe z 1916r przedstawiające historię Finlandii. Stropy budowli zdobione freskami ze scenami z Kalevali (słynny epos fiński). W Galerii Narodowej Ateneum zgromadzone są dzieła artystów fińskich, jest też trochę dzieł europejskich twórców (Cezanne, van Gogh, Munch i słynna rzeźba Rodina Myśliciel). Budynek mieszczący Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma rzuca się od razu w oczy ze względu na kształty pozbawione linii prostych. Kulturę i budownictwo ludowe Finlandii możemy poznać w skansenie Seurasaari. Spragnionych rozrywki ucieszy wesołe miasteczko Linnanmäki, gdzie największą atrakcją jest kolejka górska. Miłośnikom sportu warto przypomnieć, że Helsinki były gospodarzem letniej Olimpiady w 1952r . W pobliżu stadionu olimpijskiego znajduje się muzeum sportu.
HELSINKI lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do HELSINEK jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
POZNAŃ
z: HELSINKI
22 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: HELSINKI
22 zł
już od
zobacz
RYGA
z: HELSINKI
38 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: HELSINKI
114 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: HELSINKI
159 zł
już od
zobacz
ROVANIEMI
z: HELSINKI
226 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: HELSINKI
228 zł
już od
zobacz
OSLO
z: HELSINKI
241 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: HELSINKI
256 zł
już od
zobacz