Tanie Loty do JOENSUU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do JOENSUU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do JOENSUU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do JOENSUU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Joensuu jest drugim co do wielkości miastem położonym we wschodniej części Finlandii. Jednocześnie jest stolicą regionu Północna Karelia. Liczba mieszkańców wynosi ok. 73 tys. Miasto jest stosunkowo młode, zostało założone w 1848 roku przez rosyjskiego cara Mikołaja I i od tego czasu bardzo szybko się rozwija. Jest to bardzo żywe, ruchliwe miasto, w dużej mierze dzięki studentom, którzy kształcą się na tutejszym Uniwersytecie Wschodniej Finlandii. Co ciekawe, Joensuu zyskało przydomek Leśnej Stolicy Europy, głównie ze względu na istniejący tu Europejski Instytut Leśny. Wycieczkę po Joensuu warto rozpocząć od centrum miasta, które malowniczo położone jest przy prawym brzegu rzeki. Zlokalizowanych jest tu wiele sklepów, hoteli, restauracji. Przy głównym placu mieści się Ratusz , w całości wierny stylowi Art Nouveau. Centrum (Keskusta) samo w sobie jest zabytkowe. Pochodzi z XIX w. i w większości zajmowane jest przez drewnianej konstrukcji domy.

Jedynymi nowoczesnymi budynkami w tej części są : biblioteka oraz obiekt uniwersytecki Metla. Szczególnie tętniącym życiem miejscem jest Rynek (Tori) i warto dodać, że latem, w każdą niedzielę odbywa się tu pchli targ (Torikirppis). Jeżeli chodzi o budynki sakralne to warto zobaczyć pseudogotycką Katedrę Kirkkokatu oraz drewniany kościół prawosławny w północnej części miasta. Aby zaczerpnąć nieco historii warto udać się do dość osobliwego Museum Bunkrów. Te w pełni wyposażone, ceglane bunkry rozmieszczone są wzdłuż linii Salpa, która podczas II wojny światowej miała chronić przed zagrożeniem ze strony Rosjan. Muzeum o całkowicie odmiennym profilu jest Carelicum. Przedstawione w nim ekspozycje odnoszą się do folkloru tego regionu. Są tu dawne stroje, fotografie, mapy i inne tego typu eksponaty. Drugi tydzień lipca jest gorąco wyczekiwanym okresem przez wszystkich fanów muzyki rockowej. W tym właśnie czasie odbywa się tu Ilosaarirock festiwal. Jest to również jeden z najstarszych tego typu festiwali w Europie. Aby w pełni poczuć kulturę tego regionu należy skosztować lokalnych przysmaków, do których należy przekąska karjalanpiirakka i smażona ryba muikku. Równie popularne są dania z grilla, kryjące się pod nazwą grilliruoka.
JOENSUU lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do JOENSUU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.