Tanie Loty do OULU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do OULU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do OULU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do OULU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Oulu jest miastem położonym w północno-zachodniej Finlandii, w regionie zwanym Północną Ostrobotnią. Jednocześnie jest on stolicą tego regionu jak również prowincji Oulu. Liczy ok. 142 tys. mieszkańców i zalicza się do jednego z sześciu największych miast w kraju, a w północnej Finlandii jest największym i najbardziej znaczącym miastem. Jego początki sięgają roku 1605, kiedy to zostało założone przez króla Karola IX Wazę w bardzo dogodnym położeniu- nad Zatoką Botnicką , u ujścia rzeki Oulujoki. Obecnie Oulu pełni rolę ważnego centrum nowoczesnych technologii, szczególnie komputerowych, jak również całej technologii związanej z wellness. Zwiedzanie warto zacząć od katedry, która jest jednym z najstarszych budynków w mieście. Została wzniesiona w 1777 roku na cześć króla Gustawa III. Budynek pierwotnie drewniany, niestety został zniszczony w wyniku pożaru, jaki objął miasto w 1822r i w obecnej, murowanej formie stanowi siedzibę Diecezji Oulu. O historii tego miasta, jak również historii całego regionu można dowiedzieć się w Muzeum Północnej Ostrobotnii, które mieści się w parku Ainola, który jest dawnym uniwersyteckim ogrodem botanicznym.

Oprócz tego w Oulu znajduje się 9 muzeów, m.in. muzeum zoologiczne, geologiczne czy pojazdów. Warto wybrać się na wysepkę Turkansaari, gdzie mieści się skansen z wieloma eksponatami, dającymi obraz dawnego życia codziennego mieszkańców. Turkansaari leży na rzece Oulujoki w oddaleniu ok. 14 km od centrum miasta. Sporą atrakcją jest także wizyta w Centrum Nauki i Techniki Tienoma, na które składa się aż 150 wystaw. Życie kulturalne miasta skupia się w Centrum Sztuki Valve. Organizuje się tu wiele koncertów, przedstawień teatralnych i tanecznych oraz wystaw. Dumą Oulu jest teatr miejski z bardzo dużą sceną, na deskach której rozgrywa się coroczny międzynarodowy festiwal teatralny. Innym ważnym punktem w kalendarzu kulturalnym miasta jest Video Music Festival, w ramach którego odbywają się dość osobliwe międzynarodowe zawody gry na gitarze powietrznej. Często odwiedzane jest również Muzeum Sztuki oraz Galeria Arctic. Inne atrakcje miasta obejmują spacery po The Rapids Center, na który składa się wiele małych wysepek, połączonych ze sobą mostami. Popularnymi miejscami spotkań jest Rynek, deptak Rotuaari oraz park Hupisaaret.
OULU lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do OULU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: OULU
320 zł
już od
zobacz
HELSINKI
z: OULU
337 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: OULU
481 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: OULU
510 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: OULU
517 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: OULU
568 zł
już od
zobacz
OSLO
z: OULU
588 zł
już od
zobacz
TALLINN
z: OULU
605 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: OULU
606 zł
już od
zobacz