Tanie Loty do TURKU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TURKU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TURKU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TURKU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Turku jest miastem położonym na południowo-zachodnim wybrzeżu Finlandii u ujścia rzeki Aura. Była to pierwsza stolica Finlandii w latach 1809-1812 zanim Rosjanie przenieśli ją do Helsinek. Jednocześnie jest to najstarsze miasto w Finlandii, którego korzenie sięgają XIII w. Obecnie utraciło nieco na swojej ważności, lecz wciąż jest to ważne centrum kultury oraz ośrodek handlu nie tylko krajowego. Co do wielkości zajmuje trzecie miejsce w kraju, zaraz po Helsinkach i Tampere; liczba ludności wynosi 175 tys. mieszkańców. Miasto przyciąga swoim naturalnym pięknem i wieloma historycznymi zabytkami. Najbardziej atrakcyjne jest w porze letniej, kiedy odbywa się tu wiele koncertów oraz festiwali. Ogromną popularnością cieszy się najstarszy na świecie festiwal rockowy Ruisrock na wyspie Ruissalo oraz również rockowy Down by the Laituri . Dobrze rozwinięta jest też scena elektroniczna, w sierpniu swoje dokonania prezentują artyści na Uuden Musiikin Festivaali. Kolejnym festiwalem muzyki elektronicznej jest Turku Modern.

Koniec lipca zdominowany jest głównie przez wydarzenie o niepowtarzalnym charakterze, jakim jest Keskiaikaiset markkinat, kiedy to ulice głównego placu zamieniają się w średniowieczne miasto, mieszkańcy przebierają się w stroje z epoki i wskrzeszają średniowieczne tradycje. Średniowieczną historię można zgłębić w muzeum zlokalizowanym w XIII-wiecznym Zamku , który jest jednym z najstarszych w Finlandii i obok zabytkowej Katedry w Turku stanowi główną atrakcję turystyczną. Równie interesujące jest Muzeum Rzemiosł Ręcznych Luostarinmäki, a także Aboa Vetus & Ars Nova, które w zasadzie tworzy dwa muzea : jedno poświęcone historii Turku oraz drugie koncentrujące się na sztuce. Znajduje się tu również Muzeum Sibeliusa, które, co ciekawe, jest jedynym muzeum w Finlandii poświęconym muzyce. Ekspozycja przedstawia aż 1400 instrumentów muzycznych , m.in. wiekowe lutnie, skrzypce a także klawesyny i klawikordy. Dodatkową atrakcją są odbywające się tu koncerty w środowe wieczory. Natomiast sztukę współczesną można podziwiać w Muzeum Sztuki Wäinö Aaltonen. Dodatkowym atutem Turku są ośrodki SPA tj. Caribia spa czy Posankka. Zrelaksować się można również spacerując po cudownym parku Ruissalo.
TURKU lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do TURKU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
GDAŃSK
z: TURKU
22 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: TURKU
259 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TURKU
370 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: TURKU
403 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: TURKU
539 zł
już od
zobacz
OSLO
z: TURKU
646 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: TURKU
678 zł
już od
zobacz
RYGA
z: TURKU
687 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: TURKU
691 zł
już od
zobacz