Tanie Loty do VAASY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do VAASY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do VAASY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do VAASY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Vaasa jest miastem na zachodnim wybrzeżu Finlandii a zarazem stolicą regionu Ostrobothnia. Liczy prawie 60 tys. mieszkańców. Początki Vaasa sięgają czasów kiedy Finlandia była częścią Szwecji. Historię miasta rozpoczyna budowa zamku Korsholm nieopodal niewielkiej miejscowości Mustasaari, która w 1606 roku uzyskuje prawa miejsce, a 5 lat później zostaje przemianowana na Vaasa. W 1852 roku miasto zostaje doszczętnie spalone, jednak lata później prace rekonstrukcyjne kończą się sukcesem. Część ruin widoczna jest w części miasta zwanej Gamla Vasa. Mieszczą się tu ruiny XIV-wiecznego kościoła św. Marii, który przedtem był budynkiem sądu. Vaasa stanowi ważne centrum kultury szwecko-fińskiej. Jest to również ważny ośrodek uniwersytecki, mówi się, że jest to ponadto najładniejszy kampus uniwersytecki w Finlandii, a to za sprawą otaczających parków oraz ciekawego połączenia nowoczesnej architektury ze starym młynem czy fabryką ubrań. Nowoczesną architekturę wykazują budynki w obrębie centrum miasta, takie jak Rewell Center czy kościół Huutoniemi. Industrialny charakter ma, jak sama nazwa wskazuje, Strömberg Industral Park oraz biblioteka miejska. Co ciekawe, pierwsza biblioteka w Finlandii powstała właśnie w Vaasa w 1794 roku. Życie miasta skupione jest na Placu Targowym, którego punktem rozpoznawczym jest fińska Statua Wolności z 1938roku. Innym zabytkiem jest neogotycki Kościół św. Trójcy a także Ratusz, do którego warto się udać po wszelkie informacje turystyczne. Wspaniałych widoków dostarcza zarówno wycieczka na wzgórze Öjberget, jak i spacer wzdłuż brzegu i podziwianie tego wyjątkowego krajobrazu.
VAASA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do VAASY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KRAKÓW
z: VAASA
413 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: VAASA
477 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: VAASA
499 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: VAASA
501 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: VAASA
579 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: VAASA
861 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: VAASA
1028 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: VAASA
1097 zł
już od
zobacz
SZCZECIN
z: VAASA
2023 zł
już od
zobacz