Tanie Loty do ARCHANGIELSKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ARCHANGIELSKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ARCHANGIELSKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ARCHANGIELSKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Archangielsk jest miastem obwodowym w europejskiej części Federacji Rosyjskiej u ujścia Dwiny do Zatoki Dwińskiej Morza Białego. Rozciąga się na przestrzeni 40 km wzdłuż brzegów Dwiny i na kilku wyspach w jej delcie. Stanowi jeden z głównych portów morskich i rzecznych Rosji oraz ważną bazę rybołówstwa morskiego. Wielki ośrodek przemysłu drzewnego i papierniczego. Rozwinięty jest też przemysł stoczniowy i spożywczy. Archangielsk jest ponadto ośrodkiem naukowym i kulturalnym. Miasto liczy 342 tys. mieszkańców. Nazwę swą zawdzięcza monastyrowi poświęconemu Michałowi Archaniołowi, który istniał już na początku XV w. Samo miasto powstało pod koniec XVI w, jako twierdza i port. Archangielsk stał się w tamtym czasie najważniejszym portem i stocznią w Rosji, aż do momentu wybudowania Sankt Petersburga. Dotrzeć tu można koleją, statkami i samolotami. Miasto ma 2 lotniska. W centrum warto zobaczyć pełen symboliki pomnik Łomonosowa w rzymskiej todze. Jeżeli jest ładny dzień można zrobić sobie spacer po zabytkowym prospekcie Ciumbarowa- Lucinskogo, wzdłuż którego stoją kamienice z XIX w, niektóre pięknie odnowione.

Na Nabrzeżu stoi odnowiona cerkiew św. Michała Cudotwórcy z początku XX w. W pobliżu obejrzymy pomnik północnych żaglowców- szkuner Zapad Ciekawy jest też pomnik cara Piotra I z XX w. Pomnik i szkuner widnieje na banknocie 500- rublowym. Do najstarszych budynków w mieście należy Dom Kupiecki z końca XVII w, budynek Giełdy z XVIII w i składy solne. Warto wiedzieć, że Dom Kupiecki spełniał również funkcję obronną, dzięki sześciu wieżom, z których do dziś zachowała się jedna. Dziś mieści się tu filia Muzeum Krajoznawczego. Muzeum to posiada bogate kolekcje przyrodniczo- naukowe i archeologiczne. W pobliżu znajduje się Muzeum Sztuki - jedno z największych w Rosji . W dzielnicy Konwejer zachowała się brama i mury twierdzy Nowodwińskiej. Pod Archangielskiem znajduje się muzeum drewnianej architektury Północnej Rosji Małyje Korieły. Z obiektów sakralnych na uwagę zasługuje Świątynia Wszystkich Świętych, sobór katedralny św. Eliasza i cerkiew Uspienską. W dawnym luterańskim kościele św. Katarzyny odbywają się koncerty muzyki , znalazła tu również swoje miejsce Pomorska Filharmonia.
ARCHANGIELSK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ARCHANGIELSKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
ST PETERSBURG
z: ARCHANIELSK
199 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: ARCHANIELSK
369 zł
już od
zobacz
PERM
z: ARCHANIELSK
606 zł
już od
zobacz
MIŃSK
z: ARCHANIELSK
764 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: ARCHANIELSK
770 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: ARCHANIELSK
879 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: ARCHANIELSK
889 zł
już od
zobacz