Tanie Loty do ASTRACHANIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ASTRACHANIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ASTRACHANIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ASTRACHANIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Astrachań jest miastem położonym w Rosji nad lewym brzegiem rzeki Wołgi. Znajduje się w oddaleniu ok. 100 km od Morza Kaspijskiego. Stanowi administracyjne centrum Okręgu Astrachańskiego. Znajduje się tu duży port morsko-rzeczny i rybacki. Ponadto miasto jest ważnym węzłem kolejowym, mieści się tu także lotnisko międzynarodowe Narimanovo . Od 1870r. pełni funkcję ośrodka transportu tranzytowego nafty z Zakaukazia do Rosji .Liczy 502,800 mieszkańców. Działa tu pięć uczelni szkolnictwa wyższego, m.in. Stanowy Uniwersytet Techniczny. Początki miasta nie są dokładnie znane, jednak istnieją dowody, że istniało już w XIII w pod nazwą Xacitarxan. W latach 1459- 1556 Xacitarxan było stolicą Chanatu Astrachańskiego.

Z tego okresu zachowała się część ruin średniowiecznego miasta. Prawdziwy rozwój Astrachań doświadczył w wieku XVII, kiedy stał się ważnym ośrodkiem wymiany handlowej i miejscem napływu ludności perskiej, hinduskiej i armeńskiej. Za sprawą cara Piotra Wielkiego, powstała tu stocznia marynarki wojennej przeciw Persom. Od 1711 r. Astrachań stał się rosyjską gubernią, a w 1717 r. zyskał prawa miejskie. Z tych czasów największymi zabytkami, przetrwałymi do dzisiaj są: kreml oraz dwie katedry. Kreml dumnie góruje nad miastem na najwyższym wzgórzu i obecnie mieści się tu galeria i muzeum kultury i życia mieszkańców Astrachania obejmujące czasy XVIII- XXw. Najpiękniejszymi kościołami są : Sobór Zaśnięcia Matki Bożej oraz Sobór Trójcy Świętej, oba pochodzące z XVIII w.
ASTRACHAŃ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ASTRACHANIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: ASTRACHA
277 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: ASTRACHA
908 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: ASTRACHA
922 zł
już od
zobacz
LWÓW
z: ASTRACHA
1284 zł
już od
zobacz