Tanie Loty do CZELABIŃSKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CZELABIŃSKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CZELABIŃSKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CZELABIŃSKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Czelabińsk jest miastem obwodowym w Rosji, leżącym na wschodnich zboczach środkowego Uralu nad rzeką Miass. To obecnie ponad milionowe miasto zostało założone w 1736 r. jako twierdza. Jest jednym z największych ośrodków przemysłowych na Uralu. Dominuje tu hutnictwo żelaza i metali nieżelaznych, budowa ciężarówek i ciężkich ciągników, produkcja materiałów budowlanych. Przebiega tędy gazociąg z Gazli. W pobliżu wydobywa się węgiel brunatny. Niedaleko Czelabińska usytuowany jest zakład przeróbki wypalonego paliwa jądrowego Majak Miasto jest ważnym węzłem kolejowym, przebiega tędy trasa kolei transsyberyjskiej. Zlokalizowane jest tu także lotnisko. Rozwija się też kultura i sztuka. Działa tu ponad 12 uczelni wyższych.

Najbardziej znaną uczelnią jest Uniwersytet Stanowy Południowego Uralu, Akademia Medyczna, a także najstarsza uczelnia jaką jest Stanowa Akademia Inżynierii Rolniczej. Głównym zabytkiem jest Forteca Czeliaba, od której miasto wzięło swoją nazwę, Wzniesiona została w 1736 roku. W czasie wolnym można udać się do Muzeum Regionalnego Okręgu Czelabińskiego, do Muzeum Broni Nuklearnej, w którym głównym rekwizytem jest słynna Bomba Cara. Do obecnych czasów przetrwało jeszcze kilka zabytkowych, drewnianych budynków. Jednym z nich jest cerkiew Sanarka. Innym ważnym budynkiem sakralnym na planie miasta jest Katedra św. Symeona. Propozycją dla tych, którzy kochają sztukę, będzie wizyta w dostojnym gmachu opery oraz w teatrze Tschelthea. Teatr ten mieści się na Placu Rewolucji. W obrębie miasta działają też galerie sztuki. Popularnym miejscem spotkań jest deptak Kirovka, który zdobią figury historycznych i literackich bohaterów miasta.
CZELABIŃSK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do CZELABIŃSKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: CZELABIŃSK
316 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: CZELABIŃSK
488 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: CZELABIŃSK
780 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: CZELABIŃSK
854 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: CZELABIŃSK
1077 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: CZELABIŃSK
1225 zł
już od
zobacz
HAMBURG
z: CZELABIŃSK
1298 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: CZELABIŃSK
1809 zł
już od
zobacz