Tanie Loty do IRKUCKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do IRKUCKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do IRKUCKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do IRKUCKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Irkuck jest jednym z największych miast na Syberii, położonym nad rzeką Angara. Jednocześnie stanowi Administracyjne centrum Obwodu Irkuckiego. Założony został w 1661 roku i liczy ok. 594 tys. mieszkańców. W okresie XIX w. Irkuck stanowił centrum życia społecznego i intelektualnego, z racji tego że przebywało tu na wygnaniu wielu artystów, oficerów i przedstawicieli stanu szlacheckiego. Całe dziedzictwo kulturowe wywodzi się właśnie z tego okresu. Mocno zaznaczone jest to na przykładzie architektury, gdzie bogato zdobione, drewniane domy kontrastują z toporną, sowiecką zabudową.

Niektóre z nich mieszczą muzea historyczne, np. Dom Volkonskiy, gdzie ogniskowało się życie dekabrystów w połowie XIXw. Pozostałe ciekawe muzea to m.in. Muzeum Regionalne z interesującą wystawą etnograficzną oraz Muzeum Historii Miasta. Równie ciekawe, jednak o całkowicie odmiennym profilu jest Muzeum Geologiczne. Znamienitą cechą są zachowane do dziś piękne kościoły o znaczeniu historycznym. Z początków XVIII w. pochodzi Kościół Zbawiciela, Katedra Objawienia Pańskiego czy Kościół Wniebowstąpienia. Oprócz tego w centrum miasta podziwiać można kunszt zabudowy sakralnej kościołów zarówno prawosławnych, jak i rzymsko-katolickich. Pozostając nadal w nurcie religijnym poleca się zwiedzenie Klasztoru Znamensky, który od ponad 300 lat zdobi Irkuck. Bardziej współczesny jest natomiast zachwycający architekturą Klasztor Knyaze-Vladimirsky, poświęcony księciu Vladimirowi. Zainteresowani sztuką koniecznie powinni odwiedzić Galerię Sztuki Sukachev, gdzie udało się zebrać doskonałą kolekcje dzieł sztuki rosyjskiej począwszy od XVIII w. Ta wyjątkowa kolekcja dodatkowo wzbogacona jest o kilka wiekowych ikon.

Z kolei wielbiciele muzyki nie pożałują wizyty w irkuckiej filharmonii, gdzie odbywające się koncerty nie ograniczają się wyłącznie do muzyki klasycznej. Z ciekawostek należy dodać, że istnieje tu tzw. Nerpinarium, gdzie można uczestniczyć w pokazie dwóch fok z jeziora Bajkał. Kolejną osobliwością jest najstarszy na świecie lodołamacz Angara, w którym mieści się muzeum. Zimową porą romantyzmu spacerom dodają liczne rzeźby lodowe, które są doprawdy przepiękne. Obecnie Irkuck stanowi również silny ośrodek Rosyjskiej Akademii Nauk, zlokalizowanych jest tu dziewięć ośrodków badawczych, współpracujących z licznymi uniwersytetami w kraju i za granicą.
IRKUCK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do IRKUCKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: IRKUCK
458 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: IRKUCK
644 zł
już od
zobacz
KALININGRAD
z: IRKUCK
747 zł
już od
zobacz
ST PETERSBURG
z: IRKUCK
906 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: IRKUCK
986 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: IRKUCK
1043 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: IRKUCK
1137 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: IRKUCK
1206 zł
już od
zobacz
DUBAJ
z: IRKUCK
1278 zł
już od
zobacz