Tanie Loty do KALININGRADU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KALININGRADU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KALININGRADU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KALININGRADU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Kaliningrad jest stolicą obwodu kaliningradzkiego rosyjskiej eksklawy pomiędzy Polską, Litwą i Morzem Bałtyckim. Leży u ujścia rzeki Pregoły. Miasto liczy ok. 430,000tys mieszkańców, z czego trzy czwarte stanowią Rosjanie, natomiast pozostałymi licznymi narodowościami są Białorusini, Ukraińcy, Litwini, Niemcy oraz Polacy. Kaliningrad założono w 1255 roku i niestety uległ znacznemu zniszczeniu podczas II wojny światowej. W mieście tym działa wiele muzeów. Do takich głównych należałoby zaliczyć Muzeum Immanuela Kanta, Muzeum Historii i sztuki, a także Muzeum Bursztynów. Bogata galeria sztuki też czeka na zwiedzenie, więc wielbiciele malarstwa nie powinni czuć się zawiedzeni. Dobrze rozpoznawalnym budynkiem jest pomnik Kanta, stojący przed Rosyjskim Uniwersytetem Państwowym im. Immanuela Kanta.

Na relaksujący spacer poleca się wyprawę do kaliningradzkiego zoo, które może się poszczycić występowaniem 315 różnych gatunków w obrębie 2264 zwierząt. Na miejscu przedwojennego centrum miasta mieści się obecnie kilka parków, alejek , skwerków i tylko dwa budynki :Dom Sowietów, który niestety uznawany jest za najbrzydszy budynek miasta oraz dla przeciwwagi piękna architektonicznie, gotycka Katedra. Uwagę zwraca również dawny budynek Giełdy, istniejące w dalszym ciągu kościoły czy pozostałości bram miasta, tj baszty Wrangel i der Dohna. Do zabytkowych kościołów należą: Kościół św. Krzyża i gotycki Kościół w Judytach. Wiele dawnych kościołów obecnie zajmowana jest przez rozmaite instytucje, np. w miejscu Kościoła św. Rodziny mieści się obecnie filharmonia, natomiast słynny teatr lalek ulokował się w dawnym kościele św. Luizy. Natomiast nowa część Kaliningradu skupia się w obrębie placu Wiktorii. Z ciekawych miejsc odwiedzić można również Oceanarium czy pałac Gross Holstein utrzymany w barokowym stylu.
KALININGRAD lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KALININGRADU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
ST PETERSBURG
z: KALININGRAD
272 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: KALININGRAD
296 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: KALININGRAD
304 zł
już od
zobacz
ST PETERSBURG
z: KALININGRAD
306 zł
już od
zobacz
MOSKWA
z: KALININGRAD
356 zł
już od
zobacz
ADLER SOCHI
z: KALININGRAD
358 zł
już od
zobacz
KRASNODAR
z: KALININGRAD
430 zł
już od
zobacz
KAZAN
z: KALININGRAD
436 zł
już od
zobacz
NIZHNIY NOVGOROD
z: KALININGRAD
483 zł
już od
zobacz