Tanie Loty do KAZANIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KAZANIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KAZANIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KAZANIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Kazań jest rosyjskim miastem, stolicą republiki Tatarstanu. Leży przy ujściu dwóch rzek: Wołgi i Kazanki. Liczba ludności przekraczająca 1,1mln plasuje go na ósmym miejscu pod względem wielkości zaludnienia. Zwane jest trzecią stolicą Rosji. Jeżeli chodzi o czas założenia miasta to historia nie dysponuje dokładną dokumentacją, są natomiast przesłanki, że powstało ok. XII w. Konkretną datą jest rok 1438, kiedy to Kazań stał się stolicą Chanatu Kazańskiego. W historii miasta można wyróżnić trzy okresy: okres panowania Imperium Rosyjskiego, okres sowiecki oraz czasy współczesne, kiedy to zaczęły ujawniać się tendencje separatystyczne. Obecnie Kazań zamieszkały jest niemal wyłącznie przez Rosjan i Tatarów, tym samym obowiązującymi językami są: rosyjski i tatarski. Większość jest wyznania islamskiego bądź prawosławnego. Kazań jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i naukowym. Działa tu 11 uczelni szkolnictwa wyższego, mieści się wiele ośrodków badawczych, filia Rosyjskiej Akademii Nauk, a z ciekawostek warto dodać, że założono tu jeden z pierwszych uniwersytetów w Rosji- Kazański Uniwersytet Państwowy (1804 r), którego absolwentami byli Włodzimierz Lenin oraz Lew Tołstoj.

Kazań można podzielić na dwie główne dzielnice: rosyjską Qazan Bistäse oraz tatarską Iske Tatar Bistäse, które oddzielone są od siebie kanałem Bolaq oraz jeziorem Qaban. Z jeziorem związana jest legenda, która głosiła, że było to miejsce ukrywania złota i skarbów przez bogatych Tatarów. Głównym punktem w panoramie miasta jest przepiękna cytadela ( Kreml), która została wyróżniona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Składają się na nią zabytkowe, XVI i XVII-wieczne mury i baszty, sporą uwagę przyciąga też Katedra Zwiastowania z XVI w oraz meczet Qol-Şarif. Nieopodal leży piękna, barokowa Katedra Św. Pawła i Piotra o bardzo bogatej ornamentyce oraz równie piękny meczet Marcani z XVIIIw. Przykładem bardziej nowoczesnej architektury jest hotel Shalyapin Palace Hotel, niektórym znany bardziej pod poprzednią nazwą Smolentzev and Shmelev.
KAZAN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KAZANIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: KAZAN
254 zł
już od
zobacz
KALININGRAD
z: KAZAN
442 zł
już od
zobacz
BUDAPESZT
z: KAZAN
535 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: KAZAN
575 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: KAZAN
580 zł
już od
zobacz
MIŃSK
z: KAZAN
604 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: KAZAN
669 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: KAZAN
676 zł
już od
zobacz
KIJÓW
z: KAZAN
769 zł
już od
zobacz