Tanie Loty do KRASNODAR

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KRASNODAR zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KRASNODAR zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KRASNODAR nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Krasnodar jest miastem w Federacji Rosyjskiej i stolicą Kraju Krasnodarskiego. Do 1920 zwany był Jekaterynodar ( czyli dar carycy Katarzyny). Leży nad rzeką Kubań w południowo-wschodniej, europejskiej części Rosji. Od Moskwy dzieli je 1500km, od Morza Czarnego ok.80km. Miasto leży u stóp Kaukazu. Krasnodar liczy 715 tys. mieszkańców. Założone przez kozaków czarnomorskich w 1794 roku do obrony południowych granic Rosji. Posiada własny parlament. Od końca XIX w stanowi ważny węzeł komunikacyjny. Mieści się tu duże lotnisko, które zapewnia połączenia z licznymi kurortami nad Morzem Czarnym. Rozpowszechniony jest tu przemysł maszynowy, chemiczny i materiałów budowlanych. Krasnodar to także ważny ośrodek przemysłowy i kulturalno-naukowy.

W mieście żyje obok siebie 140 narodowości, wśród nich: Rosjanie, Ormianie, Gruzini, Ukraińcy, Tatarzy, Niemcy. Miasto nie posiada zbyt wiele atrakcji do zwiedzania. Do najciekawszych obiektów należy wykonana ze stali, ażurowa konstrukcja wieży ciśnień, wg projektu Władimira Szuchowa . Warto zobaczyć budynek filharmonii i łuk triumfalny. Krasnodar może poszczycić się licznymi parkami oraz pomnikami. Najciekawsze to: pomnik- figura Matki Ojczyzny płaczącej po poległych żołnierzach, Czasza Wiecznego Ognia płonąca cały czas, upamiętniająca ofiary II wojny światowej oraz Aurora- pomnik kobiety w mundurze wojskowym. Do najciekawszych należą jednak pomniki: Zakochanych Kotów i Portmonetki, na którym trzeba usiąść, by być bogatym wg lokalnych przesądów. Miasto zbudowane jest na planie prostokątów, a linia kolejowa przedziela je na 2 części połączone mostami. Według planów w Krasnodarze będzie zbudowany trzeci co do wielkości stadion na 50tys. widzów z okazji mającego się odbyć w 2018 roku w Rosji Mundialu.
KRASNODAR lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KRASNODAR jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: KRASNODAR
338 zł
już od
zobacz
KALININGRAD
z: KRASNODAR
430 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: KRASNODAR
524 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: KRASNODAR
541 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: KRASNODAR
577 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: KRASNODAR
651 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: KRASNODAR
730 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: KRASNODAR
734 zł
już od
zobacz
KIJÓW
z: KRASNODAR
751 zł
już od
zobacz