Tanie Loty do NOWOSYBIRSKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do NOWOSYBIRSKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do NOWOSYBIRSKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do NOWOSYBIRSKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Nowosybirsk jest miastem położonym w południowo-zachodniej Rosji. Leży nad rzeką Ob na Nizinie Zachodniosyberyjskiej. Stanowi trzecie co do wielkości rosyjskie miasto zaraz po Moskwie i Saint-Petersburgu. Liczy 1.4 mln mieszkańców i stanowi największe miasto na Syberii. Pełni rolę centrum administracyjnego Obwodu Nowosybirskiego i Syberyjskiego Okręgu Federalnego. Miasto nie ma zbyt bogatej historii, zostało założone dopiero w 1893 roku, początkowo pod nazwą Novonikolayevsk na cześć cara Mikołaja II. Z czasem zaczęło zyskiwać na znaczeniu ze względu na bliskość kolei transsyberyjskiej. Już z początkiem XX w. miasto zaczęło doświadczać wzrostu ekonomicznego, stało się największym ośrodkiem handlu i przemysłu. Zaczęły powstawać banki, kościoły prawosławne, szkoły i kina. Niestety dobrą passę miasta przerwała Rosyjska Wojna Domowa, która zdziesiątkowała ludzi, a w 1919 roku Nowosybirsk przeszedł pod władanie Armii Czerwonej.

Rekonstrukcja miasta rozpoczęła się w 1921 roku zgodnie z polityką ekonomiczną Lenina i w 1926 roku przyjęło obecną nazwę, która oznacza Nowe Syberyjskie Miasto. Szybki wzrost gospodarczy, powstawanie dużych fabryk i elektrowni przyniósł miastu przydomek Chicago Syberii. Mieści się tu 214 dużych przedsiębiorstw skupionych na przemyśle metalurgicznym i energetycznym. W latach 50-tych powstał tu ogromny kompleks badawczy Akademgorodok, który skupia czternaście ośrodków badawczych i uniwersytetów należących do Akademii Nauk. Jest tu dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, metro, a także dwa lotniska Novosibirsk Tolmachevo i Novosibirsk Elitsovka. Zwiedzanie warto zacząć od Placu Lenina. Mieści się na nim okazały budynek Opery i Baletu, Kaplica Św. Mikołaja, która upamiętnia 300 lat panowania dynastii Romanowów. Niedaleko, bo przy Krasny Prospekt można udać się do galerii sztuki, a w czasie wolnym warto wybrać się do Regionalnego Teatru Lalek, który mieści się w historycznym, 70-letnim budynku. Do zabytków należy zaliczyć Sobór św. Aleksandra Newskiego czy też Cerkiew św. Serafima z Sarowa. Jednak chyba największą atrakcją jest wizyta w nowosybirskim Zoo, które jest największe w Rosji. Każdego roku odwiedzane jest przez ponad 700 000 turystów, którzy oglądają 4 tys. gatunków zwierząt.
NOWOSYBIRSK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do NOWOSYBIRSKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
MOSKWA
z: NOWOSIBIRSK
532 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: NOWOSIBIRSK
707 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: NOWOSIBIRSK
738 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: NOWOSIBIRSK
833 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: NOWOSIBIRSK
843 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: NOWOSIBIRSK
1144 zł
już od
zobacz