Tanie Loty do TALLINA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TALLINA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TALLINA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TALLINA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Tallin jest stolicą Estonii i ważnym portem nad południowym brzegiem Zatoki Fińskiej. Jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym kraju. Obecnie liczy ponad 409 tys. mieszkańców czyli ok. 30% mieszkańców kraju. Blisko centrum miasta mieści się port lotniczy oraz połączenia promowe z Helsinkami. Miasto może poszczycić się ponad 1000-letnią historią. W X w. było już silnym ośrodkiem gospodarczym. Liczne zabytki przypominają burzliwe dzieje Tallina, w którym pozostały ślady po panowaniu duńskim, krzyżackim, szwedzkim, rosyjskim i radzieckim. W czasie II wojny światowej nie ucierpiało zbyt mocno, a pięknie odrestaurowane zabytkowe dzielnice przyciągają wielu turystów. W 1997r Tallin został wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa oraz uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2011. Miasto ze względu na swój urok zwane jest Perłą Bałtyku lub Florencją Północy.

Stare Miasto podzielone jest na dwie części : Górne położone na wzgórzu Toompea z budowlami kościelnymi i rządowymi. Zamek wielokrotnie przebudowywany jest siedzibą Parlamentu. Góruje nad nim baszta zwana Długim Hermanem. W sąsiedztwie wznosi się cerkiew Aleksandra Newskiego z charakterystycznymi pięcioma wieżami. Katedra NMP z XIII w jest głównym kościołem luterańskim, pierwotnie gotycka, została wielokrotnie przebudowywana, w jej wnętrzu spoczywają sławne osoby. . Warto zwiedzić kościół św. Mikołaja z XIII w, pieczołowicie odbudowany po zniszczeniach wojennych, obecnie wykorzystywany jest na muzeum sztuki średniowiecznej, a ze względu na wspaniałą akustykę odbywają się tu też koncerty. Najwspanialszym dziełem w tym kościele jest ponad 30-metrowe malowidło Taniec Śmierci pędzla mistrza Bernta Notke z Lubeki. Imponujące wrażenie robi kościół św. Olafa z XV w, należący do baptystów a szczególnie jego charakterystyczna, ponad 123-metrowa wieża, obecnie najwyższa budowla starego miasta. W XVI w wieża mierzyła 159m i była najwyższym obiektem w Europie . Z kolei katedra św. Apostołów Piotra i Pawła z XIX w jest kościołem katolickim, a msze odbywają się tu w 7 językach. W dolnym mieście trzeba koniecznie udać się na plac ratuszowy otoczony pięknymi kamienicami, można tu odpocząć w licznych kafejkach, ogródkach kawiarnianych i delektować smakiem słynnego trunku Vana Tallin pijanym z kawą , lodem lub w drinkach. Turyści często kupują go na pamiątkę z Tallina. Stojący tu Ratusz jest najstarszym gotyckim ratuszem w północnej Europie. Na jego wieży znajduje się oryginalny wiatrowskaz w postaci starego mężczyzny zwanym Starym Tomaszem. W jednej z kamienic mieści się najstarsza w Europie działająca apteka założona w 1422r.

Stare Miasto otaczają mury obronne o długości 1850m i 26 okrągłych baszt. Kamienne fortyfikacje zaczęto stawiać po połowie XIIIw. Do najchętniej odwiedzanej należy potężna baszta wysoka na 45m zwana Kiek in de Kok, na szczyt której wiedzie 167 schodów. Obok, w podziemnych korytarzach znajduje się ekspozycja muzeum miejskiego, przedstawiająca sceny z historii, a także wizje Tallina za 200 lat. Tallin ma do pokazania nie tylko zabytki. Imponująco wygląda siedziba Muzeum Sztuki KUMU, największy ośrodek sztuki w krajach skandynawskich, zbudowany z wapienia, szkła i stali. W parku Kadriorg, w barokowym pałacu, wybudowanym przez cara Piotra I, znajduje się galeria sztuki europejskiej. Będąc w parku koniecznie trzeba zobaczyć ogromny amfiteatr, mogący pomieścić 100 tys. widzów a jeszcze lepiej, gdy uda się trafić na Estoński Festiwal Pieśni, odbywający się co 5 lat. Latem warto zażyć relaksu nad Zatoką Fińska w dzielnicy Pirina, gdzie znajdują się ośrodki rekreacji i sportów wodnych. Jeżeli znajdziemy się w Tallinie latem możemy podziwiać białe noce.
TALLIN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do TALLINA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
KURESSAARE
z: TALLINN
125 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: TALLINN
155 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TALLINN
200 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: TALLINN
259 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TALLINN
336 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: TALLINN
342 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: TALLINN
351 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: TALLINN
358 zł
już od
zobacz
KOPENHAGA
z: TALLINN
380 zł
już od
zobacz