Tanie Loty do CLUJ

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CLUJ zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CLUJ zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CLUJ nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Cluj, zwane również Cluj-Napoc, jest miastem położonym w Rumunii. Leży w środkowej części Transylwanii u podnóży gór zachodniorumuńskich. Miasto przecinają liczne strumienie, m.in. Pârâul Ţiganilor, Pârâul Popite i Pârâul Nel, co dodaje krajobrazowi niepowtarzalnego uroku. Malowniczo położone w dolinie rzeki Mały Samosz, uznane jest za nieoficjalną stolicę Transylwanii. Miasto zamieszkiwane jest przez 306 tys. mieszkańców, natomiast cały okręg metropolitarny liczy ok.400 tys. Językiem oficjalnym jest rumuński. Obecnie miasto stanowi ważny ośrodek akademicki, kulturalny, przemysłowy i ekonomiczny kraju. Działa tu największy uniwersytet w Rumunii- Uniwersytet Babes-Bolyai. Turyści wysoce cenią sobie spore tereny rekreacyjne. Wiele tu parków, największym z nich jest Central Park, w którym mieści się sztuczna wyspa, laguna, a także największe kasyno w mieście. Innym, często odwiedzanym parkiem jest Iuliu Haţieganu, należący do uniwersytetu, a także Park Operowy, usytuowany zaraz za budynkiem opery. Jeżeli chodzi o zabytki to najwięcej zlokalizowanych jest przy Placu Unijnym.

W architekturze miasta przeważają budynki renesansowe, barokowe, a także gotyckie. W tej okolicy możemy spotkać najwięcej budynków pochodzących z XV w., które stanowią przykład gotyckiej architektury. Uwagę skupia Kościół św. Michała z XIV w. wraz z pomnikiem Macieja Korwina- króla Węgier. Innym zabytkowym kościołem jest prawosławna katedra. Mieszczą się tu także Pałace Teleki i Banffy, które stanowią obecnie siedzibę Narodowego Muzeum Sztuki. Ważnym zabytkiem jest także dawny klasztor Franciszkanów, który był pierwszym kościołem unitarnym na świecie. Jak na stolicę kultury przystało, w obrębie miasta zlokalizowanych jest bardzo wiele muzeów i teatrów, które traktują o rumuńskiej kulturze i tradycjach. Działają tu: Muzeum Narodowe Historii Transylwanii, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Farmacji, Muzeum Paleontologii i Stratygrafii oraz Muzeum Botaniczne i Zoologiczne, a także wiele innych. Cenne są także galerie sztuki w Cluj oraz teatry i opery. Najsłynniejszym teatrem jest neobarokowy Teatr Narodowy Luciana Blagi, na Placu Aram Lancu. Został on nawet wyróżniony przez UNESCO.


W Cluj nie sposób się nudzić, gdyż cały kalendarz wypełniają wydarzenia kulturalne. Sporo turystów przyciąga Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transylwanii, święto muzyki Sarbatoarea Muzicii, Festiwal Muzyki Klasycznej oraz typowo konsumpcyjny Septemberfest- odpowiednik słynnego, monachijskiego Octoberfest. Dodatkowo warto wspomnieć, że wokół Cluj są piękne tereny leśne, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Można skorzystać również z usług lokalnych salonów spa.
CLUJ - NAPOCA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do CLUJ jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: CLUJ NAPOCA
296 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: CLUJ NAPOCA
339 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: CLUJ NAPOCA
363 zł
już od
zobacz
BUKARESZT
z: CLUJ NAPOCA
368 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: CLUJ NAPOCA
528 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: CLUJ NAPOCA
545 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: CLUJ NAPOCA
672 zł
już od
zobacz
KOLONIA
z: CLUJ NAPOCA
1143 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: CLUJ NAPOCA
1203 zł
już od
zobacz