Tanie Loty do KLAGENFURTU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KLAGENFURTU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KLAGENFURTU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KLAGENFURTU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Klagenfurt jest stolicą kraju związkowego Karyntia w Austrii. Położone jest w południowej części kraju, nad jeziorem Wörthersee i rzeką Glan. Liczy 90 tys. mieszkańców i jest szóstym co do wielkości miastem. Malowniczości dodają otaczające wzgórza porośnięte lasami oraz łańcuch górski Karawanki od południa. Legenda głosi, że Klagenfurt został założony przez dwóch dzielnych mężczyzn, którym udało się pokonać tutejszego smoka skrzydlatego Lindwurm, którego podstawą diety były dziewice. Legendarny smok uwieczniony jest w postaci ogromnej fontanny w centrum miasta. Historyczne fakty są jednak nieco inne; miasto zostało założone przez Księcia Hermana von Spanheima ok. XII w. Przez wieki miasto dotykały rozmaite klęski w postaci pożarów, trzęsień ziemi czy najazdów. Jednak udało się udźwignąć z poniesionych szkód i obecnie możemy podziwiać piękną starówkę, która stanowi główną atrakcję turystyczną.

Główny plac otaczają renesansowe kamienice, które dodają uroku tej części miasta. Podziw wzbudza również barokowa katedra oraz opactwo zakonu Cystersów z 1142 roku (Stift Viktring). Ponadto można udać się na zwiedzanie zamków Tentschach oraz Hallegg. Jednak chyba największą i jedyną niepowtarzalną w swoim rodzaju atrakcją jest Minimundus. Ten powstały w 1958 roku park odwiedziło ponad 15mln turystów. Na powierzchni 26 000 m2 rozmieszczone są miniatury najsłynniejszych budowli świata, m.in. Statua Wolności, Wieża Eiffla, Biały Dom, opera w Sydney , Taj Mahal czy bazylika św. Piotra, a wszystkie w skali 1:25. Klagenfurt zapewnia również wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Poleca się spacer po parku Kreuzbergl, gdzie mieści się obserwatorium. Godnym polecenia jest niewielki, za to bardzo urokliwy ogród botaniczny, położony nieopodal. W pogodne dni można udać się na plażę i kąpielisko nad jeziorem Wörthersee, które należy do najcieplejszych jezior alpejskich. Klagenfurt może poszczycić się rozbudowaną sceną muzyczną.

Działa tu profesjonalna orkiestra symfoniczna, zespoły teatralne a także towarzystwa muzyczne Musikverein i Mozartgemeinde o bogatych tradycjach. Mieści się tu budynek teatru, opery, sala koncertowa. Miasto słynie również z konkursu literatury niemieckiej Ingeborg Bachmann. Przez lata było to miejsce pracy i zamieszkania sławnego muzyka i kompozytora Gustawa Mahlera oraz pisarza Roberta Musila. Miasto przyciąga również wielu sportowców. Co roku nad jeziorem odbywają się turnieje piłki siatkowej Beachvolleyball Grand Slam, w nowo otwartej Hypo-Arenie rozgrywały się trzy mecze w ramach UEFA Euro 2008. Ponadto Klagenfurt jest doskonałą bazą wypadową dla narciarzy w pobliskie Alpy.
KLAGENFURT lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do KLAGENFURTU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WIEDEŃ
z: KLAGENFURT
471 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: KLAGENFURT
630 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: KLAGENFURT
631 zł
już od
zobacz
RZESZÓW
z: KLAGENFURT
1317 zł
już od
zobacz