Tanie Loty do WIEDNIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do WIEDNIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do WIEDNIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do WIEDNIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Wiedeń jest stolicą Republiki Austrii, a także centrum ekonomicznym, finansowym, politycznym i kulturalnym kraju. Usytuowane jest w północno-wschodniej części Austrii. Stanowi najliczniejsze miasto austriackie, z liczbą mieszkańców sięgająca 1,7 mln, cała metropolia liczy natomiast 2,3mln. Unikalna atmosfera miasta udziela się każdemu za sprawą wyjątkowego, historycznego centrum miasta. Wiedeń jest doskonałą propozycją zarówno dla tych, którzy lubią intensywne zwiedzanie oraz dla tych, którzy pragną poznać miasto spacerując i siedząc nad filiżanką znakomitej kawy. Każdy, kto decyduje się na odwiedzenie Wiednia niezależnie, czy będzie to tylko jednodniowy przystanek w dalekiej podróży, czy tygodniowe wakacje powinien zwrócić szczególną uwagę na architekturę miasta. To tutaj szczególnie silnie zaznaczyła się secesja.

Warto zwiedzić takie muzea jak Nowy Pałac, Albertinę, która jest najbardziej popularną przestrzenią wystawienniczą w Wiedniu, głównie dzięki tradycyjnej sztuce współczesnej. Nawet najbardziej zagorzałych przeciwników współczesnej sztuki zaskoczy widok słynnego KunstHausWien, który jest głównym wkładem malarza Hundertwassera we wiedeński świat sztuki. Architektura KunstHausWien jest bastionem wytoczonym przeciwko dyktaturze prostej linii, symetrii i regularności. W pobliżu KunstHaus znajduje się słynny dom Hundertwassera. Warto zobaczyć także secesyjny kościółek św. Leopolda zaprojektowany przez Otto Wagnera, barokową katedrę św. Karola, czy Starą Synagogę. W Dzielnicy Muzealnej znaleźć można m.in.: wiele muzeów oraz instytucji kulturalnych, ale nie jest to tylko miejsce dla sztuki, ale także miejska przestrzeń do życia, gdzie spotkać można ludzi w kawiarniach lub grających w boccia. Wiedeń oprócz doskonałej architektury, zabytków oraz innych atrakcji słynie także z kultury kawiarnianej. Wiedeńskie Kaffeehauser są znane na świecie ze swego splendoru. Omijając jedną z niezliczonych kawiarni, omija się także ważny aspekt wiedeńskiej kultury.
WIEDEŃ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do WIEDNIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: WIEDEŃ
54 zł
już od
zobacz
NIS
z: WIEDEŃ
64 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: WIEDEŃ
66 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: WIEDEŃ
72 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: WIEDEŃ
80 zł
już od
zobacz
BOLONIA
z: WIEDEŃ
81 zł
już od
zobacz
SOFIA
z: WIEDEŃ
82 zł
już od
zobacz
WENECJA
z: WIEDEŃ
84 zł
już od
zobacz
BERGAMO
z: WIEDEŃ
100 zł
już od
zobacz