Tanie Loty do SARAJEWA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SARAJEWA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SARAJEWA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SARAJEWA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Sarajewo jest stolicą Bośni i Hercegowiny, położone w jej centralnej części. Miasto zamieszkuje ponad 310 tys. ludności, natomiast cały Kanton Sarajewo niemal 437 tys. Miasto jest urokliwie położone u podnóża Gór Dynarskich i rzeki Miljacka. Sarajewo często określa się mianem Jerozolimy Europy ze względu na różnorodność religijną. Mieszkają tu wyznawcy islamu, katolicyzmu i judaizmu. Bogata historia miasta sięga aż czasów prehistorii, natomiast oczy całego świata zwracały się w stronę Sarajewa w roku 1914, kiedy to zamach na arcyksięcia Ferdynanda dokonany przez serbskiego nacjonalistę stał się przyczynkiem do wybuchu I wojny światowej. Kolejnym ważnym wydarzeniem były zimowe igrzyska olimpijskie w 1984 roku, a lata późniejsze upłynęły pod znakiem oblężenia w trakcie trwania wojny w Bośni. Obecnie miasto podnosi się z piętna przeszłości i ciągle się rozwija.

W Sarajewie bardzo silnie rozbudowany jest sektor turystyczny, miasto znalazło się na liście 50 najlepszych turystycznych destynacji na świecie. Jako swój atut wykorzystuje głównie historyczne, religijne i kulturalne aspekty. Znajduje się tu wiele wartościowych muzeów, m.in. Muzeum Historii Bośni i Hercegowiny, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Miasta Sarajewo. Bardziej artystyczny charakter mają Muzeum Literatury i Stuk Teatralnych Bośni i Hercegowiny, Muzeum Sztuki Współczesnej Ars Aevi a także Galeria Sztuki. Najciekawszą częścią miasta jest starówka, której urok opiera się na wąskich, brukowanych uliczkach, przy których zlokalizowane są orientalne sklepy a także równolegle występujące meczety, synagogi, cerkwie i kościoły. Największym i najpiękniejszym jest meczet Begova dzamija, liczący kilkaset lat a z kościołów Crkva Sv. Ante. Znajduje się tu również piękna fontanna Sebilj i jedyna przetrwała do tych czasów turecka gospoda Morica han. Doskonałą propozycją będzie wspięcie się na otaczające wzgórza i podziwianie malowniczej panoramy miasta, a także spacer po parkach Vrelo Bosnie. Jeżeli chodzi o wydarzenia kulturalne, to do głównych należy festiwal filmowy, który jest jednym z ważniejszych tego typu na Bałkanach. Ponadto organizowany jest tu Festiwal Jazzowy oraz miesięczny Baščaršija Nights , w trakcie którego prezentowane są lokalne zwyczaje, muzyka i taniec.
SARAJEWO lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SARAJEWA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
SABIHA GOKCEN
z: SARAJEWO
245 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: SARAJEWO
314 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: SARAJEWO
373 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: SARAJEWO
380 zł
już od
zobacz

z: SARAJEWO
381 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: SARAJEWO
417 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: SARAJEWO
448 zł
już od
zobacz
SZCZECIN
z: SARAJEWO
526 zł
już od
zobacz
ATENY
z: SARAJEWO
574 zł
już od
zobacz