Tanie Loty do TIRANY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TIRANY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TIRANY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TIRANY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Tirana jest stolicą Albanii, położoną na Półwyspie Bałkańskim u stóp góry Dajti ,ok. 20km od Adriatyku, nad trzema rzekami: Lanë, Tiranë , Tërkuzë. Klimat jest przyjazny, śródziemnomorski z ciepłą zimą, gorącym latem. Jest największym miastem i ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym kraju. Liczy ponad 616 tys. mieszkańców. Posiada port lotniczy Rinas im.Matki Teresy. Miasto założone zostało przez Turków w XVII w., rozwinęło się dynamicznie w XX w już jako stolica Albanii. Od swego powstania po I wojnie światowej Albania wraz z Tiraną przechodziła dramatyczne koleje losu (okupacja włoska, potem niemiecka, zależność od ZSRR autorytarna władza Envera Hodży, konflikt z Serbią). Mieszkańcy państwa i stolicy starają się nadrobić zapóźnienia w rozwoju, by przyciągnąć turystów i przedsiębiorców. Zabudowa miasta jest dość chaotyczna. Tym, co się rzuca w oczy, to niesamowicie kolorowe fasady budynków. Zwiedzanie warto zacząć od ogromnego Placu Skanderbebega ,będącego centrum Tirany. Wokół placu wznoszą się ważne budowle, muzea, opera i najbardziej rozpoznawalny obiekt Tirany- Meczet Etehem Bey. Wnętrze imponuje bogactwem fresków i sztukaterii. Obok meczetu wysoka na 35 m wieża zegarowa, do 1970r najwyższy obiekt w Tiranie.

Charakterystyczna jest też ogromna fasada Muzeum Historycznego, ozdobiona mozaiką przedstawiającą dzieje Albanii. W muzeum można podziwiać eksponaty od czasów prehistorycznych po współczesne. Na środku placu wznosi się spiżowy pomnik Jerzego Kastrioti Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Następnie warto skierować się na bulwar Dëshmorët e Kombit, który prowadzi do pełnego zieleni Parku Młodzieży. Przy bulwarze Dëshmerët e Kombit zwróci naszą uwagę budowla w kształcie piramidy wybudowaną jako muzeum komunistycznego dyktatora Envera Hodży, obecnie jest to Międzynarodowe Centrum Kultury, w którym odbywają się liczne imprezy. Na końcu bulwaru przy skwerze Matki Teresy znajdują się: Uniwersytet, Muzeum Archeologiczne i Akademia Sztuk Pięknych, w pobliżu której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Panoramę miasta można podziwiać ze szczytu pobliskiej góry Dajki, bądź z wieżowca Sky Tower, gdzie mieści się restauracja z obrotową podłogą. Kto jest ciekawy, jak wygląda normalne życie mieszkańców Tirany, może zapuścić się w boczne uliczki, które odsłonią mu może nie tak reprezentacyjne oblicze miasta, lecz nie mniej ciekawe. W pobliżu dworca kolejowego znajduje się targ, gdzie odnaleźć można dawne klimaty, kupić prosto ze skrzynki świeże owoce, warzywa lub żywe kury. Spacerując po Tiranie warto odwiedzić restauracje ze smakowitą kuchnią regionalną.
TIRANA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do TIRANY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
EINDHOVEN
z: TIRANA
58 zł
już od
zobacz
RZYM
z: TIRANA
58 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TIRANA
58 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: TIRANA
59 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: TIRANA
62 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TIRANA
63 zł
już od
zobacz
RZYM
z: TIRANA
74 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: TIRANA
74 zł
już od
zobacz
DORTMUND
z: TIRANA
84 zł
już od
zobacz