Tanie Loty do ASTANY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ASTANY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ASTANY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ASTANY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Astana jest stolicą i drugim największym miastem w Kazachstanie. Położona jest w północnej części kraju nad rzeką Iszym, w obrębie prowincji Akmoła. Astana występowała kiedyś pod innymi nazwami, m.in. Akmolińsk, Celinograd i Akmoła. Miasto zamieszkuje prawie 709 tys. mieszkańców, z czego 65% to rodowici mieszkańcy, a dalej Rosjanie, Ukraińcy, Tatarzy i Niemcy. Astana jest głównym centrum politycznym i miastem bardzo szybko rozwijającym się. Pretenduje nawet do miana Centrum Środkowej Azji. Jeżeli chodzi o architekturę miasta to stare budynki, pamiętające czasy Sowietów, są obecnie wyburzane, a w ich miejscu wyrastają ultranowoczesne budowle, w większości projektowane przez wziętych architektów i designerów. Przykładem takiej bardzo nowoczesnej budowli, a zarazem symbolu miasta jest Bayterek. Jest to futurystyczna wieża obserwatoryjna wznosząca się 97 m nad miastem, na szczycie której znajduje się restauracja, akwarium oraz galeria sztuki.

Bardzo ciekawym projektem jest Piramida Pokoju i Pojednania, gdzie co 2-3 lata odbywa się szczyt przedstawicieli różnych religii: judaizmu, islamu, katolicyzmu, buddyzmu, hinduizmu i taoizmu. Ma to na celu podkreślenie ducha Kazachstanu, gdzie odmienne kultury i tradycje koegzystowały w pokoju i harmonii. W tym niezłym architektonicznie budynku mieści się również muzeum narodowe, biblioteka, galerie sztuki a nawet opera. Nieopodal stoi marmurowy pomnik pierwszego prezydenta Kazach Eli. Mierzy 100m a na jego szczycie siedzi mitologiczny ptak Samryk wykonany ze złota. Zaraz obok umieszczone są dwa pałace; Pałac Shabyt oraz Pałac Niezależności. Ogromną atrakcją jest centrum rozrywki Duman, gdzie znajduje się ogromne oceanarium, kino 3D, teatr, kawiarenki i sklepy z upominkami. Kolejną atrakcją jest Khan Shatyry- namiot wielkości 10 boisk piłkarskich, w którym jest boisko do gry w minigolfa, park, centrum handlowe, kolejka jednoszynowa, mini resort na plaży i wiele, wiele innych atrakcji. Zapierającym dech w piersiach budynkiem jest też designerska Sala Koncertowa, która kształtem przypomina płatki kwiatów. Zaprojektowana jest na 3,5-tysięczną widownię, poza tym w środku znajdują się dwie mniejsze sale, kino, restauracje, sale konferencyjne i kawiarnie. Silne wrażenie wywiera również Pałac Prezydencji Ak Orda, a także Centrum islamskie, gdzie jest meczet, madras i biblioteka. Astana ma do zaoferowania bardzo wiele i gwarantuje niezapomniane przeżycia.
ASTANA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do ASTANY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.