Tanie Loty do CHANGCHUN

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CHANGCHUN zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CHANGCHUN zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CHANGCHUN nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Changchun jest miastem położonym w północno-wschodniej części Chin, w prowincji Jilin, której jest stolicą. Zajmuje centralną część geograficznej Równiny Songliao. To 6-milionowe miasto jest największym centrum przemysłu samochodowego w Chinach a także głównym miastem Chin Północnych. Nazwa miasta wywodzi się z nieistniejącego już języka Jurchen i w dosłownym tłumaczeniu oznacza długą wiosnę, co nie do końca znajduje odzwierciedlenie w stanie faktycznym, gdyż zimy w tym regionie są bardzo długie i temperatura nierzadko spada do -30°C. W starożytnych czasach istniało pod wieloma nazwami, jednak jako Changchun dopiero od 200 lat. Z początku było niewielkim kupieckim miasteczkiem, położonym nad wschodnim brzegiem rzeki Yitong. Powstało z polecenia cesarza Jiaqing z dynastii Qing.

Zanim Changchun stało się niepodległym miastem, znajdowało się pod panowaniem Japonii. W tym czasie mieszkańcom zabroniono nauki języka chińskiego i krzewienia swojej kultury. Następnie w roku 1944 zostało zajęte przez Armię Sowiecką, a dwa lata później miasto przejęła Republika Chin. Niedługo potem Changchun zamieniło się ponownie w pole bitwy, gdyż wybuchła wojna domowa, w trakcie której poległo 300,000 mieszkańców. Niepodległość odzyskało w 1956 r. i weszło w nowy etap rozwoju. Szybki rozwój miasta wymusił wyodrębnienie jednostek administracyjnych i zon ekonomicznych. Obecnie Changchun tworzy 6 dystryktów: Chaoyang, Nanguan, Kuancheng, Erdao i Luyuan. Ślady dawnej historii widoczne są na placu Wenhua, gdzie możemy odnaleźć wiele przykładów XX-wiecznej japońskiej architektury imperialistycznej. Na główny plan wysuwa się dawny Pałac Cesarza Manchukuo, a także budynki rządowe. Jest to częste miejsce spotkań, relaksu, gdzie można posłuchać muzyki wykonywanej na tradycyjnych, chińskich instrumentach, a także kupić wiele lokalnych produktów.

Wielu turystów na spotkanie obiera sobie Plac Ludu. Położony w dystrykcie Chaoyang, nieopodal parku Baishan i Placu Kultury, stanowi kolejne miejsce, w którym odbijają się karty historii. Plac upamiętnia rosyjskich żołnierzy, a w szczególności pilotów poległych w trakcie II wojny światowej. Znaczącym zabytkiem na planie miasta jest Puppet Imperial Palace., w którym rezydował Pu Yi, ostatni cesarz Chin. Atrakcję Changchun stanowi również Park Narodowy Jingyuetan. Innym miejscem związanym z rekreacją jest park Nánhúgongyuán, w którym mieszkańcy umawiają się na pikniki i spacery. Park jest malowniczo położony nad jeziorem, po którym latem można pływać łódką, a zimą jeździć na łyżwach.
CHANGCHUN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do CHANGCHUN jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.