Tanie Loty do CHENGDU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CHENGDU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CHENGDU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CHENGDU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Chengdu jest miastem położonym w południowo-zachodniej części Chin, w prowincji Syczuan, której jest stolicą. Jednocześnie stanowi jedno z ważniejszych ośrodków transportu, komunikacji i ekonomii zachodnich Chin. Miasto podlega ciągłemu rozwojowi, pojawia się wiele nowych inwestycji zagranicznych koncernów, w szczególności w zakresie nowych technologii. Dojazd do miasta zapewnia,główne w tym regionie, międzynarodowe lotnisko Chengdu Shuangliu, zlokalizowane ok. 16km od centrum. Historia osadnictwa na tym terenie jest bardzo stara i liczy aż 4 tys. lat. Od tamtego czasu Chengdu zajmuje wciąż tę samą lokalizację, a nazwa miasta pozostawała niezmienna. Czasami nazywane jest Miastem Hibiskusa, kiedy to król Mengchang zlecił posadzenie hibiskusa wzdłuż murów okalających miasto. Również określane jest mianem krainy mlekiem i miodem płynącej.

Z historycznych ciekawostek warto dodać, że to właśnie tu, ok. X w. narodził się zwyczaj płacenia banknotami zamiast monet. Językiem obowiązującym jest syczuański. Chengdu wchodzi w skład większego obszaru miejskiego, który liczy 9.2 mln mieszkańców. Porównując Chengdu do innych chińskich miast nasuwa się wniosek, że jest ono mniej konserwatywne, zauważalny jest duży wpływ zachodniej kultury, co widoczne jest w architekturze miasta. Chcąc zobaczyć starą, tradycyjną zabudowę należy udać się na ulicę Jinli. Mieści się tu wiele antykwariatów, istnieje więc doskonała okazja do nabycia niepowtarzalnych pamiątek. Kto gustuje w starych przedmiotach powinien udać się do Jinsha, gdzie prowadzono prace wykopaliskowe i odkryto zarówno przedmioty artystyczne, jak i codziennego użytku, datowane na rok 1000 p.n.e. Wiele artefaktów można podziwiać w czteropoziomowym Muzeum Sichuan Daxue Bowuguan, którego ekspozycje obejmują przedmioty należące do dawnych dynastii, tj. Han, Tang, Ming czy Qing. Innym muzeum chętnie odwiedzanym, aczkolwiek poświęconym skrajnie odległym czasowo obiektom jest Muzeum Nauki i Techniki. Sporym zainteresowaniem cieszą się interaktywne wystawy aerodynamiczne. Sporą popularnością cieszy się także Plac Tianfu, obierany jako częste miejsce spotkań. Warto udać się tam zwłaszcza wieczorem, kiedy w rytm muzyki odbywa się pokaz fontann.

Będąc w Chengdu koniecznie trzeba przeżyć wizytę w Operze, gdzie spektakle znacznie różnią się od opery w stricte europejskim znaczeniu. Opera syczuańska bardziej przypomina kabaret i przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki odbywają się występy magików i tancerzy. Ważnym elementem kultury Chengdu jest religia i z obecnych tu świątyń największą uwagę przykuwa buddyjska świątynia Wenshu oraz taoistyczna świątynia Qingyang, która jest zarazem największą i najstarszą świątynią swojego rodzaju. Do pozostałych atrakcji Chengdu zalicza się zoo, rezerwat pand oraz parki rozrywki Floraland i Huanlegu.
CHENGDU lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do CHENGDU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.