Tanie Loty do SHENZHEN

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SHENZHEN zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SHENZHEN zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SHENZHEN nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Shenzhen jest głównym miastem w prowincji Guangdong na południu Chin. Leży na północ od Hong Kongu. Obecnie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Siedziba wielu międzynarodowych koncernów, zwłaszcza w dziedzinie nowych technologii, główne centrum finansowe, najbardziej ruchliwy port handlowy zaraz po Szanghaju i Hong Kongu. Znajduje się w obrębie Specjalnej strefy ekonomicznej. Miasto liczy ok. 8,900,000 mieszkańców, natomiast cała aglomeracja 14 mln. Jego początki sięgają czasów starożytnych. Niektóre z archeologicznych odkryć liczą aż 7 tys. lat. Jednak pierwsze wzmianki o Shenzhen jako mieście pojawiły się w 1410 r. w trakcie panowania dynastii Ming. Początkowo niewielkie, szybko stało się jednym z największych miast w delcie rzeki Perłowej. Architekturę miasta wyróżnia obecność wielu drapaczy chmur, 23 budynki mierzą ponad 200m. Najwyższym z nich jest Shun Hing Square, zwany również Di Wang o wysokości 384m. Drugim najwyższym jest SEG Plaza mierząca zaledwie 28 cm mniej. W trakcie konstrukcji jest ponadto Kingkey 100, którego wysokość planowana jest na 439m. Większość tych na wskroś nowoczesnych budowli zlokalizowana jest w dzielnicach Luohu i Futian. Shenzhen cenione jest przez turystów nie tylko za oryginalną architekturę, ale również za szeroki wybór sklepów, restauracji, bogatą w wydarzenia scenę artystyczną, a także piękne plaże. Najbardziej popularne są plaże w pobliżu Półwyspu Dapeng, docenione zostały nawet przez magazyn National Geographic, który określił je mianem najpiękniejszych w Chinach.

Na brak rozrywki absolutnie nie można narzekać, bowiem mieści się tu dużo parków rozrywki, wesołych miasteczek, tj. Okno na świat, gdzie spotkać można miniatury egipskich piramid, wieżę Eiffla, krzywą wieżę w Pizie, a także Taj Mahal i Wielki Kanion. Typowo chiński charakter ma Wioska Kultury Chin, gdzie możemy podziwiać Mur chiński, Zakazane miasto, pałac w Potali czy terakotową armię. Bardziej rekreacyjny charakter ma Jezioro nieśmiertelnych ogrodów botanicznych, który jest chyba najpiękniejszym kompleksem ogrodów w całych Chinach. Urokliwe położenie wśród niewielkich gór i dolin, z przepływającymi rzekami i jeziorami potrafi prawdziwie zrelaksować. Dodatkową atrakcją jest przepiękna buddyjska świątynia Hong Fa. Świątynią , którą trzeba koniecznie zobaczyć, jest Chiwan Tin Hau, wybudowana w stylu dynastii Ming. Oprócz tego Shenzen ma do zaoferowania wiele atrakcji w postaci wyjątkowych muzeów i galerii sztuki. Do najpopularniejszych należą : Galeria Guan Shan Yue, Muzeum Atystyczne He Xiangning, Galeria Sztuki i Designu OCT, a także Muzeum Miasta Shenzhen. Można stwierdzić, że w Shenzhen jest niemal wszystko, o czym tylko zamarzymy. Oprócz licznych teatrów, oper, pól golfowych, salonów SPA i masażu, znajdują się tutaj piękne parki narodowe ( np. Mangrove i Wutong), a nawet park safari.
SHENZHEN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SHENZHEN jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
PARYŻ
z: SHENZHEN
2341 zł
już od
zobacz