Tanie Loty do SZANGHAJU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SZANGHAJU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SZANGHAJU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SZANGHAJU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Szanghaj jest drugim co do wielkości miastem w Chinach i jednocześnie najlepiej rozwiniętym. Liczy aż 23 mln mieszkańców. Położone jest we wschodniej części Chin u ujścia rzeki Jangcy. Szanghaj stanowi ważne miasto portowe, centrum światowego rynku, finansów, kultury, wymiany handlowej, a także mody. W 2010 roku na zorganizowaną tu wystawę światową Expo przybyło aż 73 mln turystów. Mimo swoich rozmiarów jest to najmniej zanieczyszczone miasto w Chinach. Ten ogromny obszar podzielono na 18 jednostek administracyjnych. Równocześnie miasto jest rozdzielone na dwie części przez rzekę Huangpu. Jej zachodni brzeg zajmowany jest przez nieco starszą dzielnicę miasta Puxi, natomiast wschodni przez ultranowoczesną Pudong.

Najbardziej fascynująca w Szanghaju jest architektura, która tworzy swoisty koktajl wpływów zarówno ze Wschodu jak i z Zachodu. Obok tradycyjnych chińskich domków shikumen widnieją krajobrazy niczym wycięte z paryskich pocztówek, a także stylizowane na architekturę Nowego Jorku, Chicago, czy Anglię Tudorów. Ponadto zgromadzona jest tu największa ilość budynków w stylu Art. Deco na świecie. Smak tradycyjnych Chin jest zauważalny w Ogrodach Yuyuan, natomiast Shanghai lat 20-tych i 30-w dzielnicach Bund i French Concession. Dzielnica Pudong jednoznacznie kojarzona jest z najwyższymi i najnowocześniejszymi budynkami, do których należą symboliczna Perła Orientu , Jin Mao Tower oraz najwyższy wieżowiec, liczący 492 m Shanghai World Financial Center. W trakcie zwiedzania warto przygotować sobie nazwy interesujących nas miejsc po chińsku, z tego względu, że angielskim posługują się głównie ludzie poniżej 30.roku życia. Obowiązującym dialektem jest tu szanghajski. Kosmopolityczny charakter miasta znajduje odzwierciedlenie w mnogości wyznań i zróżnicowanych miejscach kultu.

Współistnieją tu obok siebie religie taoistyczne, buddyjskie, chrześcijańskie a także islamskie. Świątyniami, które wzbudzają największy podziw są: świątynia Nefrytowego Buddy z 1882 roku, świątynia Longhua, która jest jednocześnie największą i najstarszą budowlą sakralną, pochodzącą prawdopodobnie z III w oraz równie stara świątynia buddyjska Jingan. Jeżeli chodzi o świątynie chrześcijańskie to największą jest katedra Xujiahui, zwana także Katedrą św. Ignacego, a kościołem i zarazem miejscem pielgrzymek jest Bazylika Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Sheshan. Zabytkowa jest również synagoga Ohel Rachel a także meczety Xiaodaoyua oraz Songjiang. Miejscem, które również zachęca do zwiedzania jest Muzeum Szanghaju, w którego posiadaniu znajduje się bogata kolekcja artefaktów starożytnych Chin, są to zarówno obrazy, jak i ceramika, meble, rzeźby, biżuteria czy monety. Kolejnym ciekawym miejscem jest Centrum Sztuki Orientalnej oraz Teatr Wielki. Zainteresowanie wzbudzają również mieszkania Sun Jat-sena oraz Czang Kaj- szeka. Z ciekawostek można dodać, że w parku Zhongshan Gongyuan mieści się największy na świecie pomnik Chopina, a dodatkową atrakcją będzie Disneyland, którego ukończenie zaplanowano na rok 2013.
SHANGHAI lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do SZANGHAJU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: SZANGHAI
2852 zł
już od
zobacz