Tanie Loty do BANGALORE

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BANGALORE zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BANGALORE zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BANGALORE nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Bangalore bądź Bangaluru (nazwa ta obowiązuje od 2006 roku) to trzecie co do wielkości miasto w Indiach -6,5mln mieszkańców, z aglomeracją ponad 7 mln. Położone na południu Wyżyny Dekan na wys. ponad 950 m n.p.m. Ze względu na duże wzniesienie, upały nie są tak bardzo dokuczliwe, jak na niżej położonych terenach. Najlepiej wybrać się do Bangalore zimą, gdyż z powodu opadów monsunowych lato i jesień są bardzo parne. Stolica stanu Karnataka. Ważny ośrodek przemysłowy, handlowy, kulturalny i oświatowy oraz węzeł drogowy i kolejowy. Ok. 50 km od centrum mieści się nowy międzynarodowy port lotniczy w Devanahalli. Miasto dynamicznie się rozwija. Dzięki rozwijającemu się przemysłowi elektronicznemu, informatycznemu oraz instytutom naukowym zajmującymi się nowoczesnymi technologiami, nazywane jest doliną krzemową.

Mają tu swoje siedziby wielkie koncerny informatyczne i elektroniczne: IBM, Motorola, Philips, Samsung Elektronics, Intel, HP, Nokia, Gogle i inne. Bangalore nazywano też miastem ogrodów, lecz ze względu na wielki napływ inwestycji, część terenów zielonych została zabudowana. W mieście panuje ogromne natężenie ruchu. Spotkamy tu niesamowite kontrasty, z jednej strony nowoczesne budowle, a z drugiej tradycyjne stroje mieszkańców, zwyczaje. Miasto ma wiele atrakcji, z których koniecznie trzeba zobaczyć: Pałac Bangalore, Iskcon, Sąd Najwyższy i Bibliotekę, Ogrody Lal Bagh, Fort i pałac sułtana Tipu. Świątynia Iskcon, a właściwie kompleks budowli jest jednym najczęściej odwiedzanych miejsc w Bangalore.W obrębie kompleksu mieszczą się: kino, teatr, 10 sal multimedialnych, biblioteka oraz sale modlitewne. Odbywają się tu też niezwykle barwne obchody świat, festiwale i inne tradycyjne obrzędy, a sama architektura jest zachwycająca. Rządy kolonialne Anglii przypomina Pałac Bangalore, będący mniejszą kopią Windsor Castle, z ufortyfikowanymi wieżami, natomiast komnaty są pięknie zdobione i udostępnione do zwiedzania. Ogromny plac przed pałacem służy jako scena dla występów najbardziej znanych zespołów na świecie.

Po Anglikach pozostały charakterystyczne budowle w stylu kolonialnym: Sąd Najwyższy i Biblioteka, z rzucającą się w oczy intensywnie czerwoną elewacją. Natomiast rządy sułtana Tipu przypomina fort i pałac o zachwycającej swą finezją architekturze. Wewnątrz znajduje się muzeum, po obu stronach pałacu położone są ogrody. W centrum miasta można znaleźć wytchnienie i napawać oczy pięknem tropikalnej roślinności w Ogrodach Lal Bath, czyli parku i najpiękniejszym ogrodzie botanicznym świata istniejącym od 200 lat. W Bangalore turysta nie będzie się nudził, gdyż stale odbywają się tu różne festiwale, koncerty, a jeżeli kogoś interesuje tradycyjny taniec i muzyka, niech wybierze się do wioski Nrityagram, w której wiosną odbywa się festiwal tradycyjnych tańców. Dla amatorów łowów na dziką zwierzynę (oczywiście tylko z kamerą) przygotowano safari w Parku Narodowym Bannerghatta, zaledwie 18 km od miasta. Zza szyb jeepa można zobaczyć tygrysa i inne dzikie zwierzęta, a dzieci mogą przejechać się na słoniu.
BANGALORE lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BANGALORE jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BOMBAY
z: BANGALORE
207 zł
już od
zobacz
HYDERABAD
z: BANGALORE
240 zł
już od
zobacz
COLOMBO
z: BANGALORE
607 zł
już od
zobacz
CHANDIGARH
z: BANGALORE
722 zł
już od
zobacz
COCHIN
z: BANGALORE
832 zł
już od
zobacz
ISTAMBUŁ
z: BANGALORE
989 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: BANGALORE
1316 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: BANGALORE
1439 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: BANGALORE
1450 zł
już od
zobacz