Tanie Loty do DELHI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do DELHI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do DELHI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do DELHI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Delhi jest największym miastem w północnej części Indii nad rzeką Jamuną i jest uznawane razem z Damaszkiem za najstarsze miasto na świecie. W 1803r. Delhi zostało zdobyte przez wojska brytyjskie, po czym Brytyjczycy zaczęli sukcesywnie burzyć Stare Dehli i budować Nowe Dehli, już według własnych projektów. Deli jest miastem gęsto zaludnionym o ogromnej powierzchni. Jest to niezwykłe, wielowymiarowe miejsce, które na pierwszy rzut oka może wydawać się przeludnione i brudne, jednak pod tą warstwą pierwszego wrażania kryją się urzekające zabytki, wspaniałe muzea oraz przepyszne jedzenie.

Jak przystało na miasto o tak długiej i bogatej historii, Dehli posiada wiele zabytków, które warto zobaczyć wybierając się w podróż do Indii. Do najważniejszych należy z pewnością Czerwony Fort, kompleks dostojnych budowli fortecznych z czerwonego piaskowca. Jest on symbolem uzyskania niepodległości w 1947 r. i tym samym wyswobodzenia się z rąk Brytyjczyków. Kolejnym miejscem jest grobowiec Humajuna. Warto także zobaczyć kompleks Qutub w Mehrauli, którego doskonale utrzymane ogrody czynią go idealnym miejscem do relaksu. Będąc gościem w Delhi warto również przejść pod łukiem triumfalnym India Gate, który jest jednym z najbardziej prominentnych zabytków miasta. W południowej części śródmieścia Delhi znajduje się Świątynia Lotosu, której wygląd, jak sama nazwa sugeruje, jest inspirowany kwiatem lotosu. W ów świątyni może modlić się każdy niezależnie od wyznania, gdyż brak w niej symboli religijnych.

Na zakupowe szaleństwo trzeba koniecznie wybrać się na targ Janpath, gdzie można nabyć po okazyjnych cenach wyroby rzemieślnicze, odzież, oraz miejsca typu fast-food serwujące hinduskie przysmaki. W tym wibrującym, wielokulturowym tyglu każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbicieli historii zachwycą zabytki Starego Delhi, inni zaś odnajdą się lepiej w jednej z wielu kawiarni i restauracji przestronnego Nowego Delhi. Pewnym jest, że nikt nie pożałuje kilku dni poświęconych na zwiedzanie tego historycznego miasta kontrastów.
DELHI lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do DELHI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
VARANASI
z: DELHI
319 zł
już od
zobacz
KATHMANDU
z: DELHI
341 zł
już od
zobacz
DEHRA DUN
z: DELHI
349 zł
już od
zobacz
LEH
z: DELHI
377 zł
już od
zobacz
BOMBAY
z: DELHI
420 zł
już od
zobacz
RANCHI
z: DELHI
434 zł
już od
zobacz
GOA
z: DELHI
468 zł
już od
zobacz
COLOMBO
z: DELHI
479 zł
już od
zobacz
KALKUTA
z: DELHI
501 zł
już od
zobacz