Tanie Loty do BAKU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BAKU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BAKU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BAKU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Baku jest zarówno stolicą, jak i największym portem Azerbejdżanu. Położone jest na południowym wybrzeżu Półwyspu Apszerońskiego, nad Morzem Kaspijskim. Liczba ludności przekracza 2 miliony. Ten ogromny obszar podzielono administracyjnie na 11 dystryktów i 48 mniejszych dzielnic. Baku pełni funkcję głównego centrum ekonomicznego oraz ważny ośrodek przemysłu rafineryjnego. Na początku XX w. 50% wydobycia ropy naftowej na świecie pochodziło właśnie z Baku. Korzenie miasta sięgają już I w. n.e. , jednak prawdziwego znaczenia Baku nabrało w wieku XII, kiedy to stało się stolicą kraju. Obecnie jest to miasto o kosmopolitycznym charakterze, co znajduje wyraz w bogatej architekturze, muzyce, literaturze, która czerpie z wielu kultur. Zamieszkiwane jest przez spory odsetek ludności amerykańskiej, rosyjskiej oraz żydowskiej. Co ciekawe, jest to bardzo otwarte i tolerancyjne miasto, nie ma wyznaczonej narodowej religii czy wyznania. W ostatnich latach Baku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest częstym miejscem turystycznych wojaży.

Najczęściej odwiedzane jest Stare Miasto wraz ze słynnym pałacem Szachów Szyrwanu oraz wieżą Giz Qalasi, zwaną inaczej Basztą Dziewiczą o zagadkowym przeznaczeniu. Jej powstanie datuje się na VII w. n.e. i prawdopodobnie pełniła funkcje wieży obronnej, obserwatorium, a możliwe że także świątyni perskiej. Uroku dodają wąskie alejki, brukowane uliczki, wzdłuż których ciągną się starożytne budynki mieszkalne i meczety. Z kolei nowoczesną zabudowę cechuje eklektyzm i zauważalny wpływ europejskich wzorców. Z tego względu Baku często nazywane jest Paryżem Wschodu. Największe wrażenie robi wieża SOCAR oraz Świątynia Czcicieli Ognia. Do atrakcji turystycznych należy też zwiedzanie bardzo osobliwego Muzeum Dywanów, Muzeum Miniaturowych Książek , Muzeum Lalek, a z bardziej tradycyjnych Muzeum Historyczne. Najczęściej uczęszczanym miejscem jest ulica Torgovaya, wzdłuż której zlokalizowanych jest wiele sklepów, luksusowych butików czy restauracji i kawiarni. Inną rozrywką jest korzystanie z łaźni tureckich, z których najstarszą jest Hamam Mehellesi. Baku cechuje również występowanie wielu terenów zielonych. Są to przepiękne parki i ogrody , które zdobią rozmaite pomniki i fontanny. Jeżeli chodzi o scenę muzyczną to mieści się tu opera narodowa i balet oraz filharmonia, jednak kluczową rolę odgrywa tu muzyka jazzowa, a coroczny Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Baku przyciąga same największe nazwiska.
BAKU lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do BAKU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WARSZAWA
z: BAKU
451 zł
już od
zobacz
ISTAMBUŁ
z: BAKU
549 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: BAKU
614 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: BAKU
618 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: BAKU
703 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: BAKU
785 zł
już od
zobacz
TIFLIS
z: BAKU
801 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: BAKU
836 zł
już od
zobacz
ANTALYA
z: BAKU
854 zł
już od
zobacz