Tanie Loty do GOTEBORGA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do GOTEBORGA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do GOTEBORGA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do GOTEBORGA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Göteborg jest miastem położonym na zachodnim wybrzeżu Szwecji, u ujścia rzeki Göta. Stanowi największe miasto portowe w krajach nordyckich, jedno z najważniejszych; leży w połowie drogi między Kopenhagą a Oslo. Liczy ponad 500 tys. mieszkańców i stanowi drugie co do wielkości szwedzkie miasto. Cały obszar metropolitarny zamieszkuje natomiast ok. 930 tys. ludności. Początki miasta sięgają 1621 roku, kiedy to zostało założone przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa. Niestety niewiele budynków z tego okresu zachowało się do czasów współczesnych, przykładem jest dawna forteca Skansen Kronan, która wznosi się na wzgórzu w centrum miasta. Wiek XVIII jest okresem, w którym intensywnie rozwija się handel, co ma wpływ na dalszy charakter i architekturę miasta.

Z tego okresu pochodzi East India House, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie, którego eksponaty prezentują dziedzictwo kulturowe Göteborga i zachodniego wybrzeża Szwecji począwszy od ery Wikingów. Jednymi z najbardziej charakterystycznych budynków jest Göteborgs Centralstation w samym sercu miasta, 86-metrowy wieżowiec Skanskaskrapan, obrazowo zwany Szminką, a także postmodernistyczny budynek opery. W trakcie zwiedzania warto zwrócić również uwagę na ciekawy architektonicznie budynek sądu reprezentujący styl Beaux-Arts, czy synagogę z 1855roku. Głównym placem, który przyciąga wielu turystów jest Götaplatsen, w obrębie którego mieści się Muzeum Sztuki, Sala Koncertowa, Teatr Miejski, a także Biblioteka Główna. Stąd prowadzi główny bulwar Kungsportsavenyn, który wiedzie aż do Kungsportsplatsen w historycznym centrum miasta. Miejscem licznych spotkań jest galeria handlowa Nordstan w malowniczej dzielnicy Haga, a także Ogród Botaniczny, który uznano za jeden z najważniejszych w Europie. Nieopodal zlokalizowany jest największy park miejski Slottsskogen, w którym mieści się Muzeum Historii Naturalnej oraz obserwatorium i zoo.

Jednak główną atrakcją jest park rozrywki Liseberg, który przyciąga ponad 3mln turystów każdego roku. Jednocześnie jest to największy tego typu park wśród państw skandynawskich. Preferujących bardziej naturalne krajobrazy zachęca się do odwiedzenia archipelagu Göteborgs skärgard, na którego liczne malownicze wysepki można dostać się promem. Jeżeli zaś chodzi o życie kulturalne miasta, to wydarzeniem, które skupia największą uwagę jest największy w krajach skandynawskich Festiwal Filmowy, a także Targi Ksiązki. Ponadto w 2004 roku powstało tu Muzeum Kultury Światowej.
GOTEBORG lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do GOTEBORGA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
GDAŃSK
z: GOETEBORG
39 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: GOETEBORG
67 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: GOETEBORG
73 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: GOETEBORG
91 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: GOETEBORG
103 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: GOETEBORG
112 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: GOETEBORG
178 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: GOETEBORG
270 zł
już od
zobacz
WILNO
z: GOETEBORG
282 zł
już od
zobacz