Tanie Loty do TASZKIENTU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TASZKIENTU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TASZKIENTU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TASZKIENTU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Taszkient jest stolicą zarówno Uzbekistanu jak i Prowincji Taszkient. W dosłownym tłumaczeniu nazwa oznacza kamienne miasto. Językiem oficjalnym jest uzbecki, jednak wielu mieszkańców mówi po rosyjsku. Oficjalne źródła podają, że liczba mieszkańców wynosi 2.1 mln, natomiast z nieoficjalnych wynika, że aż 4,45 mln. Jest to jedno z największych miast środkowej Azji, jednocześnie główny ośrodek naukowy, kulturalny oraz przemysłowy kraju. Leży na trasie starożytnego szlaku jedwabnego z Chin do Europy. Ze starożytnej przeszłości i dawnej kultury azjatyckiej niewiele ocalało, gdyż Taszkient całkowicie poddał się wpływom Sowieckim. Stąd wiele tu pozostałości komunistycznej infrastruktury i bloków. Znaczna część miasta uległa zniszczeniu w wyniku poważnego trzęsienia ziemi w 1966 roku. Obecnie miasto poddawane jest ciągłej rekonstrukcji. To, co zwraca uwagę w architekturze miasta to okazałe budynki rządowe i biurowe, a także górująca nad miastem wieża telewizyjna o wysokości 375m. Jest to nie tylko najwyższa wieża w Azji, ale także jedna z najwyższych tego typu na świecie. Taszkient ma bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Głównym walorem historyczno-kulturowym miasta są liczne muzea, przepiękne meczety oraz mauzolea.

Na listę obowiązkowych budowli należy wpisać XIV-wieczne Mauzoleum Khavendi Takhur Sheikh, XV-wieczne mauzoleum znanego polityka Kaldyrgach-bly , również XV-wieczne Yunus Khan Mausoleum a także Abubakr Muhammad Kaffal Szaszi Mausoleum i Zainuddin-bobo Sheikh. Dużo uroku posiada Stare Miasto, gdzie znajdują się pozostałości niskich ceglanych domków, wąskie i kręte uliczki i tradycyjny bazar Chorsu bazaar. Nieopodal bazaru mieści się XVI-wieczna madrasa Kukeldasz, jedna z największych i najlepiej zachowanych szkół Koranu w środkowej Azji. Warty odwiedzenia jest grobowiec jednego z pierwszych imamów Taszkientu Khazret Imam. Niedaleko znajduje się meczet, w którego bibliotece są fragmenty pierwszego Koranu na świecie, napisanego zaledwie 19 lat po śmierci Mahometa. Bogata biblioteka również mieści się w meczecie Tellya Sheikh, gdzie również znajduje się jedna ze starszych ksiąg Koranu - Osman Koran z 655roku. Jeżeli chodzi o muzea to z pewnością ciekawym jest Muzeum Ludności Uzbekistanu, Muzeum Emira Timura, w pobliżu którego rozciągają się najpiękniejsze ogrody w Taszkiencie. Miasto może poszczycić się też ciekawymi galeriami, takimi jak Muzeum Sztuk Pięknych Uzbekistanu czy Galeria Sztuki Współczesnej. Ponadto warto odwiedzić Muzeum Literatury Nawoi. Imienia Aliszera Nawoi jest również słynny Teatr Opery i Baletu. Wycieczkę po fascynującym Taszkiencie warto zakończyć odwiedzeniem dawnego Pałacu Księcia Romanowa, w którego murach obecnie mieści się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
TASZKIENT lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do TASZKIENTU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.

z: TASZKIENT
304 zł
już od
zobacz
URGENCH
z: TASZKIENT
307 zł
już od
zobacz

z: TASZKIENT
369 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: TASZKIENT
806 zł
już od
zobacz
ISTAMBUŁ
z: TASZKIENT
873 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: TASZKIENT
951 zł
już od
zobacz
RYGA
z: TASZKIENT
1271 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: TASZKIENT
1300 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: TASZKIENT
1345 zł
już od
zobacz