Tanie Loty do ANGOLI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ANGOLI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ANGOLI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ANGOLI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ANGOLI ANGOLA
Angola to państwo położone w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim, które podzielone jest na 18 prowincji. Nazwa kraju wywodzi się od imienia króla ludu Mbundu - NGola, żyjącego w okolicy Luandy. Angola należy do Unii Afrykańskiej. Całkowita powierzchnia państwa wynosi 1 246 700 km2. Liczba mieszkańców to 12 799 293. Stolicą państwa oraz największym miastem jest Luanda (2,7 mln mieszkańców). Językiem urzędowym jest język Portugalski. Waluta kraju to Kwanza.

Angola podzielona jest na trzy strefy klimatyczne: na północy panuje klimat podrównikowy wilgotny, na południu podrównikowy suchy w południowo-zachodniej części kraju natomiast zwrotnikowy suchy. Angola graniczy z następującymi krajami: Demokratyczna Republika Konga, Kongo, Namibia oraz Zambia. Najwyższy szczyt w kraju to Morro de Moco, zwana także Serra do Môco (2,619 km). Znajdują się tam znaczne pokłady ropy naftowej oraz diamentów. Angola zachwyca przede wszystkim swoją różnorodną fauną i florą. Występują tam bowiem lasy tropikalne a także sawanny. Okolice rzeki Luando zamieszkiwane są przez wiele gatunków zwierząt, jak na przykład: żyrafy, hipopotamy, zebry, lwy, lamparty, gepardy oraz nosorożce.

Angola ma również piękne plaże i wybrzeża. Będąc w Angoli, warto zwiedzić stolicę kraju (Luanda), miasto nasiąknięte afrykańskimi tradycjami. Jest ona centrum gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Znajduje się tam Park Narodowy Kissama, który jest zarazem największym parkiem w kraju.
Nasza oferta biletów lotniczych do ANGOLI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.