Tanie Loty do ARABII SAUDYJSKIEJ

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ARABII SAUDYJSKIEJ zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ARABII SAUDYJSKIEJ zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ARABII SAUDYJSKIEJ nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ARABII SAUDYJSKIEJ ARABIA SAUDYJSKA
Arabia Saudyjska jest to państwo położone na półwyspie Arabskim w zachodniej części Azji. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 2 240 000 km2. Państwo liczy 27 019 731 mieszkańców i podzielone jest na 13 prowincji. Stolicą kraju jest Ar Rijad (4 622 421 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język arabski. Walutą natomiast Saudi-Rial. Klimat panujący w Arabii Saudyjskiej to przeważająco klimat zwrotnikowy suchy. Arabia Sudyjska leży nad Morzem Czerwonym i Zatoką Perską. W południowo-zachodniej części kraju występują góry Dżabal al-Hidżaz. Najwyższym szczytem kraju jest Dżabal Sauda (3132 m n.p.m.), na wschodzie znajduje się pustynia Ad Dahna, w północnej części natomiast leży największa na świecie pustynia piaszczysta Ar-Rub al-Chali. Sąsiadujące kraje to Irak, Jemen, Jordania, Katar, Kuwejt, Oman oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Arabia Saudyjską warto zwiedzić nie tylko z powodu warunków klimatycznych, niespotykanych krajobrazów oraz zabytków, ale również ze względu na pielgrzymki do świętych miast Islamu (głównie Mekka i Medina), dzięki którym turyści mają możliwość wniknięcia oraz dogłębszego zrozumienia muzłumańskiej kultury i religii. Wolny czas można również spędzić nad malowniczo położonymi plażami.

Będąc w kraju warto również odwiedzić Madain Salih, miasto, które jako jedyne w Arabii Saudyjskiej znajduje się na liście światowego dziecictwa UNESCO. Zachowały się tam bowiem ruiny starożytnego miasta Hegra. W stolicy kraju, która jest jednym w najbradziej nowoczesnych miast Azji, można zajrzeć do muzeum, które daje możliwość zapoznania się z bogatą historią miasta.
Nasza oferta biletów lotniczych do ARABII SAUDYJSKIEJ jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.