Tanie Loty do BUŁGARII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BUŁGARII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BUŁGARII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BUŁGARII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do BUŁGARII BULGARIA
Bułgaria to państwo położne w południow-wschodniej Europie o całkowitej powierzchni 110 994 km2. Liczba mieszkańców wynosi 7 606 551. Stolicą kraju jest Sofia (1 402 417 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język bułgarski, walutą kraju natomiast Lew. Klimat panujący w Bułgarii to klimat umiarkowany, suchy ciepły. Kraj graniczy z Rumunią, Serbią, Macedonią, Grecją i Turcją. Bułgaria posiada niesamowity krajobraz, który jest bardzo zróżnicowany. Kraj jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną poznać zabytkowe miejsca i budowle, a także odetchnąć na łonie natury. Można tu bowiem napotkać tereny górzyste (górskie łańcuchy Riły i Pirinu), tereny wyżynne (Stara Płanina) oraz niziny (ziemie Niziny Trackiej).

Nad Morzem Czarnym natomiast można odpocząć na pięknych plażach. W Bułgarii jest również wiele parków narodowych. Park Narodowy Pirinu, który widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zapewnia niezapomniane krajobrazy. Jednym z istotniejsztch zabytków w Bułgarii jest Monaster Rylski, który jest symbolem bułgarskiego oporu przeciwko tureckiej okupacji. Monaster Rylski znjaduje się w pobliżu Sofii. Będąc w stolicy kraju, która jest zarazem centrum kulturalno-rozrywkowym, należy zwiedzić między innymi obiekt, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, starą prawosławną Cerkiew Bojańską, a także najstarszą świątynię z VI wieku, cerkiew św. Zofii.

Warna to miasto położone nad Morzem Czarnym, którego nie należy pominąć podczas pobytu w kraju. Można powiedzieć, że Warna jest letnią stolicą Bułgarii. Jest ono idealne dla osób, lubiących kąpiele słoneczne oraz bardzo dobrze zagospodarowane plaże. Bułgaria to jednak nie tylko wypoczynek latem. Kraj zapewnia również atrakcje zimą, między innymi dla narciarzy w miejscowościach takich jak Pamporowo czy Bansko.
Nasza oferta biletów lotniczych do BUŁGARII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.