Tanie Loty do CHILE

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CHILE zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CHILE zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CHILE nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do CHILE CHILE
Chile to państwo położone w Ameryce Południowej o całkowitej powierzchni 755 696 km2. Liczba mieszkańców wynosi 16 763 470. Stolicą kraju jest Santiago de Chile (5 392 395 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język hiszpański, walutą kraju natomiast jest Peso chilijskie. Klimat panujący w kraju to klimat zróżnicowany, od zwrotnikowego wybitnie suchego po umiarkowany morksi. Chile graniczy z Peru, Boliwią oraz Argentyną i leży nad Oceanem Spokojnym. Najwyższym punktem w kraju, a zarazem najwyższym wulkanem na ziemi jest Ojos del Salado o wysokości 6 893 metrów, położony w Andach Środkowych. Pierwsze wejście na Ojos del Salado miało miejsce w 1937 roku przez polską ekspedycję.

Będąc w środkowej części kraju można napotkać niespotykane gatunki roślin, między innymi: wiecznie zielone krzewy, palmy miodowe, cedrzyńce amerykańskie oraz bambusy. Ze świata zwierząt możemy spotkać na przykład pancerniki tatu, pumę i dzikie koty pampasowe, lamy, koszatniczki oraz szynszyle. Chile posiada również wiele parków narodowych. Jednym z nich jest Rapa Nui, znajdujący się na Wyspie Wielkanocnej, należącej do Chile. Oprócz Parku Narodowego można zobaczyć tutaj słynne na całym świecie ogromne kamienne posągi, które przedstawiają głowy - moai. Będąc w stolicy kraju warto zobaczyć Cmentarz Generalny w Santiago, zabytkowe kościoły, pałac arcybiskupi oraz pałac prezydencki.

W okolicach Santiago można również zajrzeć do domów poety Pabla Nerudy oraz Vilii Grimaldi, które było miejscem tortur więźniów politycznych. Dzisiaj znajduje się tam pomnik "Park dla Wolności". Chile ma wiele do zaoferowania dla turystów przyjeżdżających latem jak i zimą. Latem bowiem organizowane są koncerty oraz festiwale. Zimą natomiast odbywa się corocznie "Santiago a Mil", festiwal teatralny.
Nasza oferta biletów lotniczych do CHILE jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.