Tanie Loty do CHORWACJI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CHORWACJI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CHORWACJI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CHORWACJI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do CHORWACJI CHORWACJA
Chorwacja to państwo położone w Europie Południowej o całkowitej powierzchni 56 542 km2. Liczba mieszkańców wynosi 4 489 409. Stolicą kraju jest Zagrzeb (779 145 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język chorwacki, walutą obowiązującą w kraju jest Kuna. Klimat panujący w kraju to klimat umiarkowany. Miasto graniczy z następującymi państwami: Bośnią i Hercegowiną, Czarną Górą, Serbią, Węgrami oraz Słowenią. Chorwacja posiada dostęp do Morza Adriatyckiego. Na południu kraju znajdują się Góry Dynarskie. Najdłuższą rzeką kraju jest Dunaj (2845 km).

W Chorwacji znajduje się osiem parków narodowych. Jednym z nich jest Prak Narodowy Risnjak. Chorwacja to kraj idealny dla osób, które lubią wspinaczkę górską, ale nie mogą również zrezygnować z kąpieli morskich oraz wypoczynku na pięknych plażach (w państwie znajduje się 116 plaż). Chorwacja posiada jedno i drugie. Kraj posiada również dużą ilość jezior, dzięki temu wydaje się jeszcze ciekawszym miejscem na wypoczynek. Jednym z najbardziej populranych obiektów zwiedzanych przez turystów, jest Zamek Trakošćan na północy kraju.

Kornati natomiast to chorwacki archipelag składający się z około 89 wysp, który zapewnia przyjezdnym wypoczynek w słońcu na plażach. Kolejna atrkacja turystyczna to Niebieska Jaskinia, znajdująca się na wyspie Biševo. Miłośnicy natury docenią piękne lasy iglaste występujące w rejonie Chorwacji, zwanym Górski Kotar. Miejscem licznie odwiedzanym przez turystów jest również Park Narodowy Krka, w którym znajdują się przepiękne wodospady. Aby ulżyć sobie podczas upalnego lata, w Krka można się również wykąpać.
Nasza oferta biletów lotniczych do CHORWACJI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.