Tanie Loty do CZARNOGÓRY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CZARNOGÓRY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CZARNOGÓRY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CZARNOGÓRY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do CZARNOGÓRY CZARNOGÓRA
Czarnogóra to państwo położone w Europie Południowej o całkowitej powierzchni 13 812 km2. Liczba mieszkańców wynosi 672 180. Stolicą kraju jest Podgorica (143 718 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język czarnogórski, waluta obowiązująca w państwie to Euro. Klimat panujący w Czarnogórze to klimat zróżnicowany, od śródziemnomorskiego po kontynentalny. Czarnogóra sąsiaduje z następującymi państwami: Kosowo, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina oraz Albania. Kraj położony jest nad Morzem Adriatyckim. Najwyższym szczytem w kraju jest Zla Kolata (2,534 m.n.p.m.), znajdujący się w Górach Dynarskich.

W większości w Czarnogórze występują tereny górzyste, co powoduje, że miejsce jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią wędrówki oraz górską przyrodę. Kraj jest również odpowiednim miejscem dla osób, które cenią sobie spokój z dala od tłumów ludzi oraz olbrzymich hoteli. Obok zachwycających krajobrazów można również spotkać się z gościnnością mieszkańców tego regionu. Dużym powodzeniem wsród turystów cieszy się Zatoka Kotorska, nad którą leży średniowieczne miasto Kotor, wpisane w 1979 roku na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Wspaniałą miejscowością na wypoczynek na plaży jest Budava, w której można podziwiać różnorodną roślinność śródziemnomorską. W miejscowości odbywa się również corocznie festiwal muzyczny, podczas którego można zapoznać się z muzyką, jaką wykonują nie tylko mieszkańcy Czarnogóry, ale także Serbii, Macedonii oraz Bośni i Hercegowiny.

W Czarnogórze znajduje się także Narodowy Park Durmitor, którego obszar został wpsiany w 1980 roku na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego. Będąc w Herceg Novi natomiast należy pamiątać o znajdującej się tam pięknej starówce, licznych kościołach oraz promenadzie Pet Danica, która stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych.
Nasza oferta biletów lotniczych do CZARNOGÓRY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.