Tanie Loty do EGIPTU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do EGIPTU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do EGIPTU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do EGIPTU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do EGIPTU EGIPT
Egipt (Arabska Republika Egiptu) to państwo położone w północno-wschodniej Afryce o całkowitej powierzchni 1 001 449 km2. Liczba mieszkańców Egiptu wynosi 83 082 869. Stolicą Egiptu jest Kair (7 947 121 mieszkańców). Język urzędowy to język arabski. Walutą obowiązującą w Egipcie jest Funt egipski. Egipt sąsiaduje z następującymi państwami: Izrael, Strefa Gazy, Sudan oraz Libia.

Egipt położony jest nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym. Najwyższym punktem Egiptu jest Góra Świętej Katarzyny (2 637 m), położona na półwyspie Synaj. Klimat panujący w Egipcie to klimat zwrotnikowy skrajnie suchy. Główną rzeką przepływającą przez Egipt jest rzeka Nil (6 671 km), najdłuższa rzeka na świecie. Egipt jest państwem o niesamowicie długiej i ciekawej historii, co powoduje, że każdy na świecie chce poznać i poczuć atmosferę, panującą w Egipcie. Ze względu na swoje słynne na całym świecie zabytki, Egipt jest jednym z njciekawszych i najczęściej wybieranych miejsc spędzenia wolnego czasu przez turystów. Warte zobaczenia są przede wszystkim tajemnicze piramidy Gizy, starożytne budowle w Luksor oraz świątynie w Abu Simbel. Ta baśniowa kraina pozwala na chwile zapomnienia i oderwania się od rzeczywistości.

Egipt oferuje nie tylko wypoczynek na przepięknych plażach, ale również możliwość przeżycia niezapomnianej przygody na pustyni. W Egipcie, kraju Faraonów, można poczuć prawdziwego ducha historii. Niezwykła atmosfera tajemniczości i niezwykłości odczuwalna jest w każdym zakątku Egiptu. Turyści mogą również zaznajomić się z kuchnią tego rejonu. Tradycyjne dania Egiptu to między innymi taameja, czyli kotlety mielone, które jednak nie składają się z mięsa, a z fasoli i przypraw, a także foul, fasola na tłuszczu, często podawana w sosie pomidorowym.
Nasza oferta biletów lotniczych do EGIPTU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.