Tanie Loty do IRANU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do IRANU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do IRANU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do IRANU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do IRANU IRAN
Iran (Islamska Republika Iranu) to państwo położone na Bliskim Wschodzie o całkowitej powierzchni 1.648.195 km2. Stolicą Iranu jest Teheran (7.797.520 mieszkańców). Język urzędowy to język perski. Waluta obowiązująca obowiązująca w Iranie to Rial irański. Klimat panujący w Iranie to klimat zwrotnikowy kontynentalny. Iran sąsiaduje z Irakiem, Armenią, Turcją, Nachiczewańską Republiką Autonomiczną, Azerbejdżanem, Turkmenistanem, Afganistanem oraz Pakistanem. Iran leży nad Morzem Kaspijskim, nad Zatoką Perską i nad Zatoką Omańską.

Najwyższym szczytem jest Damavand (5 610 m), leżący w górach Eluburs. Iran to państwo o bogatej historii i tradycji. Do najciekawszych miejsc, zaliczanych w Iranie należą: miasto Persepolis z 520 w.p.n.e., miasto Bam, w którym znajdują się ruiny starożytnego miasta Arg-é-Bam. Miłośnicy wypraw górskich powinni wybrać się do Masuleh, przepięknie położonej wioski na zboczu góry Talesh. Oprócz stolicy Iarnu obowiązkowym celem turystycznym powinny stać się również takie miejscowości jak: Esfahan, Yazd, ruiny Persepolis i Shiraz. Kolejnym miejscem, które potrafi zauroczyć swoimi krajobrazami jest Abyaneh, jedna z najstarszych wiosek, znana na całym świecie dzięki swojej ciekawej historii oraz niespotykanej architekturze i która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warta zwiedzenia jest również miejscowość Kandovan, w której możemy poznać bliżej kutruę i tradycje mieszkańców Iranu. Iran można odwiedzić zarówno latem, jak i zimą.

Do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsowości, w których można wypocząć na plaży są: Bandar Abbas nad Zatoką Perską oraz wyspa Kish. Zimą natomiast można spędzić czas wolny na nartach w pobliżu Teheranu lub na Sabalan, wygasłym wulkanie, z którego rozciągają się niesamowite widoki.
Nasza oferta biletów lotniczych do IRANU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.