Tanie Loty do KAMERUNU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KAMERUNU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KAMERUNU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KAMERUNU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do KAMERUNU KAMERUN
Kamerun to państwo położone w środkowej Afryce nad Zatoka Gwinejską o całkowitej powierzchni 475.442 km2. Stolicą Kameruna jest Jaunde (1.299.446 mieszkańców). Język urzędowy to francuski i angielski. Walutą obowiązującą w Kamerunie jest Frank CFA. Klimat panujący w Kamerunie to klimat zróżnicowany, od klimatu równikowego wilgotnego, po klimat kontynentalny. Kamerun sąsiaduje z następującymi państwami: Nigeria, Czad, Republika Środkowoafrykańska, Kongo, Gabon oraz Gwinea Równikowa. Najdłuższa rzeką Kameruna jest rzeka Sanaga (920 km).

Kamerun jest państwem godnym zwiedzenia, chociażby ze względu na swoje obiekty, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do niektórych z nich zaliczamy między innymi: Park Narodowy Nki, Park Narodowy Boumba-Bek, Wodospady Lobé. Kamerun oferuje również wiele atrakcji przyrodniczych. Na terenie Kameruna bowiem znajdują się liczne plaże, wysokie góry, a także jeziora (Czad, Nyos, Manoun, Barombi Mbo). Jednym z popularnych wśród turystów obiektów jest aktywny wulkan Kamerun (zwany także Fako- 4.095 m), jeden z największych wulkanów w Afryce. Kolejnym obowiązkowym celem turystycznym powinien stać się Rezerwat fauny Dja, który zaliczany jest do jednych z największych oraz najlepiej strzeżonych lasów deszczowych w Afryce.

Na terenie rezerwatu turyści mają okazję zapoznać się z niespotykanymi oraz zróżnicowanymi gatunkami zwierząt i roślin. W 1987 roku rezerwat został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do kolejnych atrakcji turystycznych zaliczyć można wyprawę, mającą na celu spotkanie się z Pigmejami, zamieszkującymi tereny Kameruna oraz poznać bliżej ich kulturę, a także sposób spędzania życia codziennego.
Nasza oferta biletów lotniczych do KAMERUNU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.