Tanie Loty do KANADY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KANADY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KANADY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KANADY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do KANADY KANADA
Kanada to państwo położone na terenie Ameryki Północnej o całkowitej powierzchni 9 984 670 km2. Liczba mieszkańców Kanady wynosi 34 019 000. Stolicą Kanady jest Ottawa (812 129 mieszkańców). Językiem urzędowym obowiązującym w Kanadzie jest język angielski i francuski. Watula Kanady to Dolar kanadyjski. Kanada sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi i rozciąga się od Oceanu Arktycznego, Oceanu Spokojnego po Ocean Atlantycki. Nazwa Kanada pochodzi od słowa "kanata", co w języku Irokezów i Huronów oznacza "wieś" lub "osadę".

Klimat panujący w Kandzie to klimat zróżnicowany, od klimatu umiarkowanego ciepłego (południe Kanady), polarnego (północ) po klimat górski (Kordyliery). Będąc w stolicy Kanady należy zobaczyć przede wszystkim plac konfederacji (Confederation Square) z narodowym pomnikiem wojennym, Bazylikę Notre Dam oraz przedmieście Rockcliffe z Rideau Hall. Ottawa oferuje również wiele festiwali. Warto poczuć zimową atmosferę Kanady i wybrać się na festiwal Winterlude, który trwa 3 tygodnie. Miłośnicy kuchni powinni również zasmakować w tradycyjnych potrawach Kanady, do których zaliczyć można: homary, marynowany sledź z Nowej Szkocji, syrop klonowy, tzw. deser bezrobotnego oraz peklowana wołowina podawana z fasola i frytkami (Calgary beef bash).

Kolejnym miastem w Kandzie, jakie warto poznać jest Toronto ze swoją wieżą, CN Tower, z której rozpościera się przepiękna panorama na miasto i która jest jedną z popularniejszych atrakcji w Toronto. Obowiązkowo należy także zwiedzić słynne ze swej historii miasto Quebec, znajdującego się na liście dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Znajdująca się w Kanadzie rzeka św. Wawrzyńca stanowi również dużą atrakcję turystyczną. Możemy nad jej brzegami bowim obserwować i podziwiać niesamowity świat podwodny wielorybów oraz położone tam przepięne Góry Luterańskie.
Nasza oferta biletów lotniczych do KANADY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.