Tanie Loty do KUBY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do KUBY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do KUBY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do KUBY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do KUBY KUBA
Kuba jest państwem położonym w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim o całkowitej powierzchni 110 860 km2. Liczba miszkańców Kuby wynosi 11 451 652. Stolicą Kuby jest Hawana (2 201 610 mieszkańców). Język urzędowy Kuby to język hiszpański. Waluta obowiązująca na Kubie to Peso kubańskie. Najwyższym punktem Kuby jest Pico Turquino (1 974 m), leżący w paśmie górskim Sierra Maestra.

Klimat panujący na Kubie to klimat podrównikowy wilgotny oraz równikowy wybitnie wilgotny. Niektóre zabytki znajdujące się w Hawanie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to między innymi: zamek i fort Morro z XVI wieku, katedra Niepokolanego Poczęcia z XVII wieku, klasztor Santa Clara oraz ratusz miejski z XVII wieku. Będąc w stolicy Kuby należy zwrócić uwagę między innymi na piękne stare miasto La Habana Vieja. Hawana to także miasto zabawy, która ma miejsce między innymi na promenadzie Malecon. Kolejnym miastem wartym zwiedzenia jest San Antonio de los Banos, w którym znajduje się szkoła filmowa Gabriela Garcie Marqueza. W Pinar del Rio można zwiedzić liczne fabryki tabaki.

Kolejne miasto na Kubie to Trinidad, które ze swoimi urokliwymi zabytkowymi uliczkami na starym mieście również zosatło wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W jednym z największych kurortów na Karabiach, Santiago znajdują się przepiękne plaże, na których można zażywać kąpieli słonecznych i uprawiać liczne sporty wodne. Santiago jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na Kubie wsród turytstów. Godnym polecenia jest także Baracoa, miasto o ciekawej historii i niezliczonej ilości zabytków.
Nasza oferta biletów lotniczych do KUBY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.