Tanie Loty do LIBANU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LIBANU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LIBANU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LIBANU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do LIBANU LIBAN
Liban to państwo położone w Azji Zachodniej o całkowitej powierzchni 10 452 km2. Liczba mieszkańców Libanu wynosi 3 971 000. Językiem urzędowym w Libanie jest język arabski. Walutą Libanu natomiast jest Funt libański. Klimat panujący w Libanie to przeważająco klimat śródziemnomorski. Liban sasiaduje z następującymi państwami: Syria i Izrael oraz posiada dostęp do Morza Śródziemnego.

Liban przyciąga tysiące turystów ze względu na liczne ruiny z czasów fenickich oraz ze względu na swoją unikatowa przyrodę. Obowiązkowym celem podczas wyprawy do Libanu są ruiny starożytnego miasta Baalbek, w którym znajdują się między innymi: Świątynia Jowisza, Świątynia Bachusa oraz Świątynia Wenus. W Baalbelk można również zobaczyć fragmenty antycznego teatru, średniowieczną bazylikę chrześcijańską oraz mury obronne. Kolejnym punktem docenionym przez turystów jest miasto Trypolis, w którym szczególną uwagę należy poświęcić ruinom twierdzy krzyżowców z XII wieku, meczetowi Tajnal. W Trypolis znajduje się również niezliczona ilość bazarów, na których możemy zasamkować w kuchni libańskiej oraz poznać wyroby tamtejszych handlarzy.

Tradycyjnymi potrawami w Libanie są między innymi: Falafel, kotleciki z ciecierzycy lub bobu z sezamem, oraz Szałarma, mięso w chlebie typu pita. Miłośnicy natury, ale i nie tylko powinni wybrać się do Lasu Bożych Cedrów, w którym najstarsze drzewa liczą ponad 1500 lat. Kolejnym obowiązkowym i wartym zwiedzenia miastem Libanu jest historyczny Tyr. Liban jest idealnym miejscem na spędzenie swojego wypoczynku. Urzeka bowiem swoja przyrodą, pięknymi krajobrazami, niezliczoną ilością zabytków oraz duchem historii unoszącym się nad domami wszystkich miast Liabnu.
Nasza oferta biletów lotniczych do LIBANU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.