Tanie Loty do LIBII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LIBII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LIBII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LIBII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do LIBII LIBIA
Libia jest państwem położonym w Arfyce Północnej o całkowitej powierzchni 1 775 500 km2. Liczba mieszkańców Libii wynosi 6 310 434. Stolicą Libii jest Trypolis (1 780 000 mieszkańców). Język urzędowy w Libii to język arabski, walutą obowiązującą w Libii natomiast jest Dinar libijski. Klimat panujący w Libii to klimat zwrotnikowy skrajnie suchy. Libia sąsiaduje z następującymi państwami: Egipt, Sudan, Czad, Niger, Algieria oraz Tunezja. Około 90% terenu Libii zajmują pustynie, między innymi Sahara.

Najwyższym punktem Libii jest Bikku Bitti (2,267 m), położony w górach Tibesti. Libia jest czwartym co wielkości państwem Afryki. Stolica oraz zarazem największe miasto w Libii oferuje liczne atrakcje turystyczne. Trypolis słynie na całym świecie ze swoich zabytków z okresu rzymskeigo. Będąc w Trypolis warto zwrócić uwagę na: łuk triumfalny Marka Aureliusza, cytadelę (As-saraj al-hamra), a także pozostałości świątyni i murów obronnych. W Tripolis znajdują się także liczne meczety oraz muzea. Kolejnym miastem, które powinno stać się obowiązkowym celem wypray do Libii jest zabytkowe miasto Leptis Magna, którego zabytki zostały wpisane na listę swiatowego dziedzictwa UNESCO.

Tadrart Akakus jest także godnym polecenia obszarem, położonym w pobliżu miasta Ghat. Tadrart Akakus słynie ze swoich pięknych krajobrazów oraz petroglifów, wpisanych na listę swiatowego dziedzictwa UNESCO. Dla miłośników wypraw górskich szczególnie poleca się Góry Nafusa, z których rozciągają się przepiękne widoki. Libia jest krajem, w którym można przeżyć niezapomnianą przygodę.
Nasza oferta biletów lotniczych do LIBII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.