Tanie Loty do LITWĘ

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LITWĘ zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LITWĘ zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LITWĘ nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do LITWĘ LITWA
Litwa to państwo położone w Europie o całkowitej powierzchni 65 301 km2. Liczba mieszkańców Litwy wynosi 3 329 000. Stolicą Litwy jest Wilno (548 816 mieszkańców). Językiem urzędowym na Litwie jest język litewski. Waluta obowiązująca na Litwie to Lit. Litwa sąsiaduje z następującymi krajami: Rosja, Polska, Białoruś oraz Łotwa. Najwyższym punktem na Litwie jest Góra Auksztocka (293,842 m). Najdłuższą rzeką natomiast jest rzeka Święta o długości 242 km. Litwa to kraj o ciekawej histroii i tradycji.

Podczas pobytu na Litwie obowiązkowym celem turystycznym powinna stać się stolica Litwy, która zachwyca swoją niezliczoną ilością atrakcji oraz zabytków, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Urocza starówka w Wilnie, na której znajduje się wiele pięknych kamiennic oraz magnackich rezydencji pozwala na zapoznanie się z kulturą mieszkańców oraz oderwanie się od życia codziennego. Jednym z popularnych wśród przyjezdnych miesjc jest wyspa, znajdująca się na jeziorze Galve. Kolejnymi miastami, które warto odwiedzić są Kowno i Druskienniki. W Kownie należy przejść się słynną Aleja Wolności oraz zwiedzić plac ratuszowy, na którym znajdują się między innymi: kościół św. Franciszka, pałac Syruciów, a także kościół sw. Trójcy z klasztorem Bernardynów.

W Kownie znajdują się również liczne muzea oraz kawiarnie. Troki to kolejne urokliwe miasto na Litwie, do którego warto zajechać. Miasto urzeka swoimi pięknymi krajobrazami pełnych lasów, łąk, dolin i jezior. Znajduje się tam także zamek księcia Witolda oraz świątynia katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, pochodzące z XV wieku. Popularnym wśród turystów jest również urlop na malowniczo usytuowanych wsiach litweskich, który jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi oraz osób, pragnących wypocząć od zgiełku miast.
Nasza oferta biletów lotniczych do LITWĘ jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.