Tanie Loty do LUXEMBURGA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LUXEMBURGA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LUXEMBURGA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LUXEMBURGA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do LUXEMBURGA LUXEMBURG
Luksemburg to państwo położone w Europie Zachodniej o całkowitej powierzchni 2 586 km2. Liczba mieszkańców Luksemburga wynosi 502 066. Stolicą Luksemburga jest miasto o takiej samej nazwie, Luksemburg (91 857 mieszkańców). Język urzędowy w Luksemburgu to język luksemburski, niemiecki i francuski. Walutą obowiązująca w Luksemburgu jest Euro. Klimat panujący w Luksemburgu to klimat umiarkowany ciepły, morski.

Luksemburg sąsiaduje z następującymi krajami: Francja, Belgia i Niemcy. Najwyższym punktem w Luksemburgu jest Kneiff (560 m). Luksemburg cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Miasto Luksemburg oferuje wiele atrakcji turystycznych, między innymi średniowieczne zabytki, zabytkowe domy oraz fortyfikacje pochodzące z XVII wieku. Głównymi obiektami w Luksemburgu, odwiedzanymi corocznie przez tysiące turystów jest Pałac Książęcy (XVI-XVII wieku), katedra Notre Dame oraz ratusz. W stolicy Luksemburga można znaleźć obok ulic handlowych również wiele muzeów. Latem głównym miejscem spotkań zarówno młodych, jak i starszych ludzi jest słynny Plac d'Armes.

Będąc w Luksemburgu warto również wybrać się nad rzekę Sauer (Sure), wzdłuż której znajdują się przepiękne zamki, między innymi: zamek Bourscheid. Dla miłośników wspinaczki i wędrówek górskich Luksemburg oferuje swoje przepiękne góry Ardeny. Podczas trasy na szlakach górskich można podziwiać piękne krajobrazy, liczne winnice oraz zamki i pałace. Kolejnym miastem godnym polecenia jest najstarsze miasto w Luksemburgu, Echternach, w którym należy pamiętać o Bazylice św. Willibrorda oraz starym moście na rzece Sauer. Miasto jest znane przede wszystkim dzięki swojej corocznej Tańczącej Procesji, organizowanej we wtorek po Zielonych Świątkach. Od maja do lipca natomiast warto wziąć udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych.
Nasza oferta biletów lotniczych do LUXEMBURGA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.