Tanie Loty do MACEDONII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MACEDONII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MACEDONII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MACEDONII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do MACEDONII MACEDONIA
Macedonia jest państwem położonym w Europie Południowej na Półwyspie Bałkańskim. Całkowita powierzchnia Macedonii wynosi 25 713 km2. Liczba mieszkańców Macedonii to 2 063 122. Stolicą Macedonii jest Skopje (506 926 mieszkańców). Językiem urzędowym w Macedonii jest język macedoński. Waluta obowiązująca w Macedonii to Denar macedoński. Macedonia graniczy z następującymi państwami: Bułgaria, Abania, Grecja, Serbia oraz Kosowo.

Najwyższym punktem w Macedonii jest Korab (2,764 m). Najdłuższą rzeką natomiast jest rzeka Wardar (388 km). Macedonia to kraj górzysty, na terenie którego rozpościerają się liczne lasy oraz rzeki. Będąc w stolicy Macedonii należy pamiętać o licznych zabytkach, które się tam znajdują. Sa to między innymi: Meczet Isa-Bey oraz Meczet Aladja, krzyż Millenium, liczący 66 metrów, cerkiew św. Spasa oraz ruiny z czasów rzymskich. W pobliżu Skopje wrato również zwiedzić Cerkiew świętego Pantelejmona w Nerezi. Kolejnym miastem wartym zobaczenia jest miasto Bitola, w którym znajduje się między innymi twierdza bizantyjska oraz wczesnochrześcijańska bazylika. Na terenie Bitoli można również podziwiać piękną przyrodę oraz unikalne gatunki roślinności oraz ptactwa, w znajdującym się tam parku narodowym.

Macedonia oferuje nie tylko atrakcje podczas lata. Zimą bowiem przyjeżdżają do Macedonii miłośnicy sportów zimowych, aby się wyszaleć w Górach Shara. Jezioro Ochrydzkie jest również popularnym wśród turystów miejscem. Można tam bowiem odpocząć na łonie pięknej natury oraz równocześnie zwiedzić zabytki takie jak: Klasztor Św. Nauma, cerkiew Św. Jana oraz średniowieczna twierdza Cara Samuela. Kolejnym jeziorem, nad którym można spędzić czas wolny jest Jezioro Prepsa, które jest jednocześnie rezerwatem przyrody.
Nasza oferta biletów lotniczych do MACEDONII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.