Tanie Loty do MONGOLII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do MONGOLII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do MONGOLII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do MONGOLII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do MONGOLII MONGOLIA
Mongolia to pańswto położone w Azji Środkowej o całkowitej powierzchni 1 564 116 km2. Liczba mieszkańców Mongolii wynosi 3 041 142. Stolicą Mongolii jest Ułan Bator (1 044 500). Językim urzędowym jest język mongolski. Waluta obowiązująca w Mongolii to Tugrik. Klimat panujący w Mongolii to klimat umirakowany kontynentalny. Mongolia sąsiaduje z następującymi krajami: Rosja oraz Chiny. Mongolia położona jest między górami Ałtaj Mongolski a górami Wielki Chingan. Najwyższym szczytem Mongolii jest Chujten (4 374 m). Mongolia to kraj tradycji oraz ciekawej historii.

Będąc w lipcu w Mongolii, warto wziąć udział w festiwalu Naadam, podczas którego oragnizowane są liczne parady, zawody zapaśnicze, konne oraz strzeleckie. Mongolia to również kraj dzikiej przyrody, posiadający bardzo zróżnicowany krajobraz. Na terenie Mongolii występują bowiem góry, tajga, stepy oraz pustynie. Zróżnicowany teren Mongolii zapewnia wyprawę pełną przygód, podczas której można zobaczyć tak różną faunę i florę, że nie sposób się tu nudzić. Będąc w Mongolii warto wybrać się między innymi w niezapomnianą podróż na pustynię Gobi lub na wędrówkę po pięknych górach Mongolii. Należy również zasmakować w mogolskiej kuchni, której podstawą jest przede wszystkim mięso.

Niektóre tradycyjne potrawy jednak to również produkty mleczne i mączne. Będąc w stoilcy Mongolii, która jest zarazem głównym ośrodkiem kulturalnym, należy pamiętać o placu bogd chaana, pałacu Czin wan Chanddordża, pomniku na wzgórzu Dzajsan oraz pomniku Buddy u stóp wzgórza Dzajsan. W Ułan Bator zjadują się też liczne klasztory, do których należy między innymi: klasztor Gandan, klasztor Geser süm oraz klasztor Dambadardżaa chijd.
Nasza oferta biletów lotniczych do MONGOLII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.